Poznej historickou osobnost

Červenobílí vyhlašují soutěž pro všechny fanoušky historie! Až do Vánoc se budou v rubrice „soutěž“ objevovat fotografie či obrazy významných osobností, které ovlivnily dějiny. Vašim úkolem bude uhodnout za pomoci veršovaných nápověd jejich jména. Pro vítěze máme připravenou hodnotnou cenu.

Soutěžícím se automaticky stává každý, kdo se na našich stránkách bezplatně zaregistruje (registrovat se můžete např. ZDE).

Hledané osobnosti a nápovědy k nim budou přístupné ve formě článku v rubrice „soutěž“. Své tipy budete moci zapisovat jako komentář k článku. Při hádání uvádějte ve vlastním zájmu vždy celé jméno, u panovníků pořadové číslo atd. Bod získá nejrychlejší soutěžící, který odpoví správně.

U každé osobnosti můžete hádat pouze jednou, pak počkat, až moderátor Váš tip potvrdí/nepotvrdí, a až následně se můžete pokusit hádat znovu. Toto pravidlo prosím respektujte, pokud budete hádat vícekrát za sebou bez kontroly, nebude Vám ani případná správná odpověď uznána.

Nová osobnost se objeví vždy v 18 hodin následujícího dne po uhodnutí předchozí hádanky, o čemž bude vždy informovat moderátor v potvrzujícím komentáři k předchozí hádance.

Vítězem se stane soutěžící, který nasbírá nejvíce bodů do 24. prosince. Tomu nadělí Červenobílí pod stromeček nově vydanou knížku Největší vojevůdci v české historii od J. Lenkové a V. Pavlíka.

Pokud chcete zjistit, jak si vedete, použijte odkaz ZDE.

Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí a hlavně zábavy!


Cena pro vítěze:

Kniha: Největší vojevůdci v české historii
Autor: J.Lenková/V.Pavlík

České dějiny jsou plné nejrůznějších bojů a válek. Úspěchy či nezdary nezávisely jen na síle vojska a kvalitě výzbroje, ale z velké části na schopnostech našich vojevůdců, na jejich taktikách a rozhodnutích, která často museli udělat ve zlomku vteřiny. Seznamte se s životy českých vojenských velitelů a s jejich vítězstvími i prohrami od nejranějších dějin až po druhou světovou válku.

TOPlist