Červenobílí – Vlastenecký studentský spolek

Červenobílí vznikli jako studentský spolek při příležitosti svatováclavského výročí – 28. září 2010. Pořádáme kulturní, vzdělávací, sportovní a zábavné akce, také spravujeme tyto stránky. Náš název je odvozen od původních českých barev: červené a bílé.

Ideový koncept Patriopluralismus: ZDE (CZ), ZDE (PL).

Zdravice prof. PhDr. Milana Nakonečného našemu hnutí: ZDE.

Rozhovor pro První zprávy: ZDE.

Úvodník

Vážení a milí příznivci, přátelé a kolegové,

jsou to už čtyři roky, co jsme založili a etablovali na vlastenecké, ale i studentské brněnské „scéně“ Červenobílý spolek.

cervenobili-1

Náš vývoj byl chvílemi velmi bouřlivý, přidávali se k nám lidé zprvu věrohodní, aktivní a schopní všelijakých aktivit. Základním problémem však byla, je a bude motivace a její intenzita v toku času. U mnoha našich bývalých kolegů se projevovala určitá deziluze z částečných neúspěchů a odchodu několika redaktorů. Vydali jsme ideový koncept Červenobílých – patriopluralismus, jenž se soustředí najmě na problémy metapolitického, politického a organizačního rázu, ač jsou jeho cíle čistě apolitické.

Je zcela normální, že u všech společenských skupin se projevují neduhy, krize, pochybnosti, slabé stránky personální politiky apod. Červenobílí však vybudovali silný základ z vyzkoušených a prověřených redaktorů, kteří pro hnutí obětují takřka všechen svůj volný čas.

Osvědčeným centrem našeho hnutí je moravské hlavní město Brno. Jsme na to patřičně hrdí. Věříme a pevně doufáme, že získáme redaktory a příznivce v dalších českých a moravských městech, kteří hnutí nabídnou svoje schopnosti – ať už organizační, umělecké, oborové či jiné.

Červenobílí jsou patristé, a proto se nám jedná najmě o kultivaci a oživení studentského vysokoškolského života směrem k hodnotovému životnímu stylu. Doposud se nám podařilo stabilizovat následující aktivity: přednáškydiskusní večeryfilmové večery a divadelní večery. Mimoto pořádáme a připravujeme další vzdělávací, kulturní, sportovní a zábavné aktivity. Na internetu komunikujeme prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí a služeb: FacebookTwitterYouTubeFlattrGoogle+RSS.

Dále je nám k dispozici spolupracující nakladatelství Voluntas, které nám vydalo první publikaci a zároveň manifest našeho hnutí – tzv. Patriopluralismus (Patrismus). Disponujeme také vlastním e-shopem, kde je možné zakoupit všelijaké publikace a propagační materiály.

Ve spolupráci s Evropskou frontou solidarity pro Kosovo podnikli naši redaktoři v roce 2014 další výpravu na Kosovo a Metochiji, která byla spojená s předáním humanitární sbírky a účastí na pietních aktech. Proběhla dnes již tradiční setkání se zástupci Srbské radikální strany. Přátelům z EFSK děkujeme za jejich humanitární aktivity, které jsou dnes už prakticky permanentní činností.

V roce 2014 pro Červenobílé vystoupili na diskusních večerech či přednáškách následující odborníci: Mgr. Tomáš Šmíd, Ph. D. – politolog, Ing. Ahmed Khaddour, Ph. D. – zástupce Svazu syrských studentů v ČR, Mgr. Ing. Štefan Šrobár, CSc. – teolog, prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc. – politolog, PhDr. Libor Vykoupil, Ph. D. – historik.

Dalších 5 diskusních večerů moderovali naši redaktoři na témata: Zamyšlení nad esejí Carla Schmitta – Římský katolicismus a politická forma, Patriopluralismus – dva roky po vydání, Historie a pověsti českých rodů, I. sv. válka a její odkaz a Ruský eurasianismus.

V minulosti na našich přednáškách a diskusních večerech vystoupili: Ing. Jiří Urban z České společnosti rukopisné, PhDr. Zdeněk Háza, Dr. z Filozofické fakulty MU, Mgr. Radim Himmler – ředitel Muzea Komenského v Přerově, PhDr. Josef Smolík, Ph. D. z Fakulty sociálních studií MU, PhDr. Radomír Malý – církevní historik, prof. PhDr. Milan Nakonečný – přední český psycholog, Mgr. Tomáš Šmíd, Ph. D. z Fakulty sociálních studií MU, Mgr. Jan Skácel – doyen českých vlastenců, Adam B. Bartoš – novinář, PhDr. Zlata Hálová, CSc. z brněnského Psychocentra, Mgr. Ing. Štefan Šrobár, CSc. – teolog, Mgr. Josef Kraus – politolog, Lic. Daniel Solis, LL.M. – t. č. pedagog Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, JUDr. Zoran Krasić – místopředseda Srbské radikální strany (v letech 1992 – 2012 poslanec srbského parlamentu, v letech 1998 – 2000 ministr obchodu tehdejší vlády), Svetislav Madjarević – předseda Mládeže Srbské radikální strany, PhDr. Radomír Malý – církevní historik.

S Červenobílými spolupracovaly nebo spolupracují na konkrétních projektech tyto organizace: Národní myšlenka, Délský potápěč, Club Alembiq, nakladatelství Voluntas, Helianthus – institut pro kulturu a vzdělávání, Konceptuální klub Lva Borského, Evropská fronta solidarity pro Sýrii, Evropská fronta solidarity pro Kosovo, Klub pro turistiku a brannost – KRAS.

Ze zahraničních organizací s námi spolupracovali: Srbská radikální strana a její mládežnická organizace, Ruch Narodowy, který sdružuje zejména organizace Młodzież Wszechpolska a Obóz Narodowo-Radykalny.

Tento úvodník pro Vás budeme průběžně aktualizovat, abyste měli neustálý přehled o proběhnuvších událostech.

Vaše redakce

Pokud nám chcete pomoci, navštivte rubriku Podpořte nás.

Pokud se chcete dozvědět více o naší činnosti, neváhejte nás kontaktovat:

odznacek

TOPlist