Gastrotipy VI

Přidal: | publikováno: 29. 07. 2012

Dovolím si možná trochu nostalgicky doporučit dva výtečné recepty, které byly a možná ještě dosud jsou ozdobou rakouské kuchyně. Nakonec mnoho gastronomických interpretací jídel pocházejících z Rakous najdeme taky v české kuchyni. Tentokrát bez chutinavozující a uchvacující ilustrace – nechť se probudí vaše fantazie!

Třeste se, Kaiser Franz Josef I. přichází! 🙂

Hovězí ledvinky dle Metternicha

Václav Lothar kníže Metternich (1773 – 1859), rakouský politik a diplomat.

750 g hovězích ledvinek, drůbeží rizoto, 1 lanýž, 50 g žampionů, 15 g másla, pepř, sůl, hovězí vývar. (Pro 5 osob).

Ledvinky opepříme a pečeme na rozpáleném tuku 5 až 7 minut. Tuk vylijeme a nahradíme šťávou svařenou z másla a hovězího vývaru. Z předem připraveného rizota zhotovíme malé hromádky, do kterých vmícháme na plátky nakrájeného lanýže. Obložíme na másle dušenými žampiony, přidáme ledvinky a vše polijeme šťávou.

Vše můžeme ještě vylepšit tak, že ledvinky takto připravené, položíme na veku osmahnutou na másle a obložíme hlávkovým salátem a míchanými vejci.

Radeckého kaštanový dort

Maršál Jan Josef Václav Radecký z Radče (1766 – 1858), rakouský vojevůdce.

120 g másla, 8 žloutků, 10 g mleté kávy, 160 g cukru, 160 g vařených propasírovaných jedlých kaštanů, bílek z 8 vajec, máslo a mouka na vymazání formy, čokoláda na polevu, nádivka:

100 g propasírovaných kaštanů, 80 g cukru, 1 polévková lžíce rumu, bílek ze 2 vajec.

Zpěněné máslo smícháme se žloutky, kávou, cukrem a propasírovanými kaštany. Do této hmoty vmícháme tuhý sníh z bílků, nalijeme do vymazané formy a necháme péci. Vychladlý dort rozkrojíme, naplníme kaštanovou nádivkou a celý polijeme čokoládovou polevou.

Postup při přípravě kaštanů: kaštany omyjeme, na vypouklé straně nařízneme, položíme je na vodou postříkaný plech a ve středně teplé troubě pečeme asi 10 minut, tj. do doby, než puknou. Poté je oloupeme, vložíme do vařící vody a do měkka uvaříme (asi 20 minut). Z uvařených kaštanů sloupneme tenkou slupku a horké prolisujeme.

Guten Appetit!

TOPlist