Nové ZU album je na světě!

Přidal: | publikováno: 13. 10. 2010

Dlouho očekávané album polské crew Zjednoczony Ursynów je konečně venku! Oficiální datum vydání jejich v řadě již druhého alba s názvem „Królestwo Polskie EPIZOD 1“, čili v překladu „Království polské“ bylo stanoveno na 9. října roku 2010. Vše proběhlo hladce a tak není divu, že všechny informační portály v Polsku jsou plné novinek ohledně jejich nového a podle mě i vydařeného alba.

Pro polského posluchače rapu nejsou ZU nic nového, avšak pro českého člověka jsou neznámí zcela určitě. Proto je nasnadě tuto skvělou skupinu trochu představit a rozšířit tak o nich povědomí i na české scéně.

Rozhodně zapomeňte na 2Paca nebo 50 Centa, ZU s nimi nemá nic společného. Na polské scéně působí již od roku 2003 a jako první rappeři v celém Polsku zasvětili svoji tvorbu jen a jen lásce k vlasti a polské identitě. Jak sami píší na svých webových stránkách, jejich hlavním cílem je probudit patriotismus v mladé generaci Poláků.

Promo album z roku 2007 neslo stejný název, jaký má i skupina, tedy Zjednoczony Ursynów a objevily se na něm některé tracky, jež se hned nato staly hitem. Asi nejznámějším je hymna fotbalového klubu Legia Warszawa s názvem „Czarna Elka“.  Od desky „Królestwo Polskie“ však můžeme očekávat ještě mnohem víc. Ne náhodou je v názvu přidáno i slovo EPIZOD 1, jedná se totiž jen o první CD z chystané trilogie, vše samozřejmě na téma polské historie, vlastenectví a velkého Polska.

Máme se tedy ještě na co těšit. Album je možné zakoupit v několika internetových obchodech, stejně jako na stránkách rapportal.pl. Cena se pohybuje okolo 30,- PLN, což je v přepočtu na naše koruny zhruba 180,- Kč.

Malá ochutnávka z nového CD:

TOPlist