Gastrotipy V

Přidal: | publikováno: 24. 06. 2012

Přátelé moji milí, je nehorázné horko a proto zkusíme jeden pěkný recept od našich italských přátel. Jídlo, se vyznačuje příjemnou lehkostí, výraznou chutí a také určitou noblesou. No, nebudu dále napínat 😉

Italské gnocchi se šampaňskou omáčkou

Brambory v celku pečeme na hrubé soli v troubě při teplotě 150 °C asi 45 minut. Ještě horké oloupeme a nastrouháme (ruce z alabastru nutností :-)). Přidáme žloutky, mouku, nastrouhaný parmezán, sůl a rychle zamícháme.

Těsto upravíme do tvaru válečku a rozkrájíme na kousky. Ty pak naplníme lanýžovou pastou, v dlaních vyválíme do tvaru kuličky a pomocí vidličky vytvoříme noky. Ty jemně vložíme do vroucí osolené vody a vaříme 2-3 minuty, dokud nevyplavou na povrch. Uvařené gnocchi vložíme do talíře a přelijeme napěněnou omáčkou.

Na omáčku smícháme ocet, šalotku, tymián a pozvolna varem zredukujeme napůl. Přidáme šampaňské, žampiony a opět zredukujeme napůl. Z omáčky vyndáme tymián a všleháme máslo. Dochutíme solí a pepřem.

Suroviny:

na noky – 450 g brambor, 2 žloutky, 90 g hladké mouky, 70 g parmezánu, 70 g lanýžové pasty a sůl.

na omáčku – ¼ šálku šampaňského octa, ½ šálku nakrájené šalotky, 1 větvička tymiánu, ½ šálku šampaňského, ¾ šálku nakrájených žampionů, 1 šálek másla, sůl a pepř samozřejmě.

TOPlist