Česká hra Infinitum

Přidal: | publikováno: 19. 06. 2012

V letech 2017 a 2018 nastal bankrot Evropské unie a ČNB. Předčasné volby vyhrává Technokratická liberální strana (TLS), která nahradila politiky vědci a odborníky. Po provedených reformách se ČR stala vojenskou a technologickou supervelmocí.  Roku 2038 byla ČR napadena Ruskou federací. Po dopadu balistických raket se rozhodl Ústav zbrojního inženýrství (UZI) spustit nikdy netestovaný projekt „Černá kočka“. Následná elektromagnetická bouře způsobila přes 7 let trvající výpadek všech elektrických zařízení na celém světě. Většina lidí na planetě Zemi zemřela a lidstvo se propadlo do anarchie…

Toto není nějaký nový sci-fi román, ale úvodní děj k české strategické MNO hře, která byla vyhodnocena jako „Česká hra roku 2011“ v kategorii „Umělecký počin v herní tvorbě“ od společnosti České hry, o.s. Hra je zadarmo s možností prémium účtu, který není potřebný. Hra nevyžaduje instalaci žádných klientů.

Po úvodní registraci si hráč může na mapě ČR vybrat jakoukoliv obec nebo město, ze kterých se stane jeho základna. Zde autoři zaslouží velké uznání, protože mapa ČR je udělaná velice dobře a zachycuje snad všechny vesnice a města (kromě Brna, Českých Budějovic a Plzně, ze kterých zůstaly pouze velké krátery). Hra má, jak už to u strategií bývá, část budovatelskou a část vojenskou. Budování a rozvoj hráčova města je na online hru velice dobře propracované – 8 surovin, 4 meziprodukty, 6 výsledných produktů a 36 budov. Jak se vaše město rozvíjí, tak přichází stále více lidí, kteří přežili apokalypsu a hledají útočiště před anarchií. K lepšímu pochopení ekonomiky jsou udělané tutoriály ve formě videí a hráč může samozřejmě plnit mise s odměnami. Trénovat lze přes 10 různých jednotek s různými vlastnostmi. Navíc u každé jednotky je krátký příběh, jak daná jednotka vznikla.

Bojová část umožňuje využití strategických schopností při dobývání a obraně obcí a měst, při bojích s protivníky a hlavně při dobývání pevností. Ty jsou rozmístěny po mapě a celkovým vítězem se stává ta aliance (pevnost nepřipadne hráči, ale celé alianci), která získá určitý počet „pevnostních bodů“.

Celkově je Infinitum výborná česká komplexní strategie, která uspokojí i náročnější stratégy a fanoušky tohoto žánru. Hlavními výhodami jsou rozsáhlý budovatelský systém, možnost epických bitev s dalšími hráči, čeština, plynulost hry a chytlavost. Záporem je snad jen to, že hra je stále ve fázi beta, takže občas může docházet k chybám, které mě však téměř nepotkaly.

Trailer

Odkaz na hru: ZDE.

TOPlist