Jarní zamyšlení

Přidal: | publikováno: 17. 04. 2012

Už nějakou chvíli tady máme jaro. Co však s jarem přichází nejen v souvislosti se starým rodnověřím či se současným křesťanstvím? Nejedná se jen o proměny v nás a kolem nás. Vracíme se z temnoty do světla, ze smrti do života. O čem však chci psát, jsou všudypřítomné projevy lásky a milenecké náklonnosti.

Dřív jsem znal jednoho člověka, kterého se žádná z těchto věcí netýkala. Vždy však doufal a počítal s tím, že se v něm jaro zase někdy probudí. Jaro v člověku může vždy probudit jen laskavá přízeň člověka, ke kterému cítíme velmi kladné emoce. Můj dobrý přítel se zase vrátil, díky oné přízni, ze smrti do života. Mezilidské vztahy a zejména ty milenecké, nám dávají nesmírnou chuť do života a obohacují nás o nové pohledy, vize a nápady.

Pro ty, kteří se cítí být nebo jsou v tomto emocionálním období nového života sami, doporučuji, aby si vždy pro sebe v záloze nechali možnost, že období jara pro ně bude opět obdobím života, nového života, kterého si ceníme nejvíce, když ho můžeme se svým milovaným protějškem co nejvíce a ve všech ohledech sdílet. Zkrátka, možnosti nového života se nevzdávejte.

Tímto však nechci opustit myšlenku nešťastné lásky muže k ženě či naopak. Nešťastná láska zapříčinila vznik mnoha nádherných literárních děl a dokonce i vědeckých počinů. Jsem však přesvědčen, že toto téma se nehodí do období jara. Radost i smutek jsou důležité emoce, tak zkusme mít na chvíli radost ;-), moji přátelé.

Toto krátké zamyšlení bez začátku a konce věnuji jedné nejmenované a pro mě nejmilejší slečně.

TOPlist