Bombarduj v MAPY.CZ

Přidal: | publikováno: 12. 02. 2012

Také vás už někdy napadlo vyhodit do povětří budovu, která pro vás znamená něco nepříjemného? Školu před zkouškou, na kterou nic neumíte, dům soka v lásce či parlament při přímém přenosu jednání sněmovny? Určitě alespoň jednou alespoň někde ano. A protože jsme civilizovaní lidé, nikdo nic podobného neděláme.

Nicméně příležitost vyřádit se máme. Celkem překvapivě nám ji dali programátoři serveru mapy.cz. Do svého dílka totiž vložili takzvané velikonoční vajíčko. Tedy oficiálně nedokumentovanou funkci, která je ovšem o to zábavnější.

Když do lišty pro vyhledávání napíšete místo jména ulice cheat ze starého Dooma iddqd, objeví se před vámi jednoduché letící letadélko. S ním můžete nejen létat nad satelitní mapou. Po naklikání dalšího kódu idkfa dostane letadlo také zaměřovač a pole máte volné. Při mačkání klávesy Ctrl letadélko hází bomby a v mapě se objevují sličné krátery. Velmi pěkné je letět v maximálním přiblížení při zapnutém „Ptačím pohledu“. Kam poletíte a co se stane vaším cílem je už jen na vaší fantazii.

hříčka, která potěší

TOPlist