Červenobílý redaktor Lorenzo

Přidal: | publikováno: 21. 11. 2011

Zdravím,

Když se mi dostalo možnosti stát se redaktorem na tomto webu a přispět svou maličkostí dobré věci, moc dlouho jsem neváhal a rád jsem tuto možnost přijal. Co se týče mé zvolené přezdívky – Lorenzo – netřeba v tom hledat něco zvláštního. Jedná se pouze o postavu z mého oblíbeného seriálu.

Jakožto student, mladý člověk, jsem veden houževnatým idealismem, který mnozí můžou označit až za utopický. Jsem nespokojen se současným politickým vedením, Systémem, morálním úpadkem společnosti a v neposlední řade u společnosti ztrátou hrdosti na svůj původ, vlast a Evropu.

V současné politice vidím pouze dvě rozhodující ekonomické síly. Ty spolu soupeří ve jménu humanismu a pomocí laciných frází o vlasti a demokracii těží z nezištnosti mas. A zde by měla nastoupit česká mládež, vedena silným nábojem idealismu odhodlána vzít svůj život do vlastních rukou, být odpovědná sama sobě a nechat se vést přirozeným citem pro pravdu. Neboť v historii právě ona mládežnická hnutí staré systémy bořila, nové budovala a s písní na rtech krvácela v ulicích a na bojištích.

Mezi objekty mého zájmu patří politika, dějiny a to hlavně dvacátého století. Těmto tématům se zde ale budu snažit co nejvíce vyhýbat. Proto bych zde rád publikoval spíše články na odlehčení, které by mohly mít široký záběr, od společnosti a vztahů, přes film až třeba po módu nebo kdo ví co. Snad Vás tedy mé články pobaví, pohorší či ve Vás vyvolají jakýkoliv pocit či podnět k diskusi, neboť o to vše jde přeci především.

Mládí vpřed!

TOPlist