Daniel Landa s Červenobílými

Přidal: | publikováno: 11. 11. 2011

Asi málokterý vlastenec si letos nechá ujít koncertní turné jedno z předních českých zpěváků. Již název koncertní šňůry „Vozová hradba“, která se potáhne po největších městech Čech a Moravy napoví, že tím zpěvákem není nikdo jiný, než Daniel Landa. Tohoto interpreta jistě nemusím našim čtenářům představovat; snad jen pro úplnost a dokreslení jeho postavy poslouží tento ODKAZ.

Celé turné odstartovalo v Ostravě dne 3. 11. 2011 a nyní následoval středeční koncert v Brně, kde již nechyběla naše „červenobílá lavina“. Další koncerty proběhnou například v Praze a Pardubicích. Na Vozovou hradbu nás hnala touha nejenom si poslechnout starší či nejnovější kousky z Danovy tvorby (např. píseň Bohemia), ale také poznat trochu více z názorové linky tohoto českého zpěváka, který dokáže povzbudit a ovlivnit nejednoho Čecha, Moravana, Slezana a Slováka.

Zklamáni jsme nebyli! Dosti výstižně působil proslov o nelehké době plné všemožných škrtů, nových daní a jako zdvižený prst působily i zpěvákovy roztrhané džíny. Žádným překvapením pak nebylo, když se Dan přihlásil k husitství. Důrazně však poznamenal, že pod tímto pojmem nehledá žádný náboženský směr nebo něco podobného; husitství je pro něho synonymem vzdoru a revolty vůči úpadku dnešní doby, symbolem „obrany pravdy až do konce“.

„Menšiny by nás měly respektovat, nás většiny.“

I tento citát zazněl z úst Daniela Landy, a to v době, kdy vrcholil již tak emotivně laděný večer v brněnské hale Rondo. V jednotě spatřuje Dan sílu, a to ne k útoku na nějaké cizí hodnoty, nýbrž k obraně toho, co je nám vlastní, toho co tvoří naši jedinečnost. Domnívám se, že další slova jsou již zbytečná; navíc když si můžete důležité momenty poslechnout sami z našeho kanálu na YouTube. Přeji tedy příjemný poslech při slovech i tónech tohoto charismatického muže.

TOPlist