Vzkaz Jaroslava Čvančary

Přidal: | publikováno: 18. 10. 2011

Na e-mail mi přišla moc pěkná videonahrávka z cyklu krátkých „výpovědí osobností k tématům, která formují českou společnost“, které vysílá Česká televize. Tentokrát jde o vzkaz Jaroslava Čvančary, českého badatele a zakladatele skupiny Taxmeni.

Jaroslav Čvančara v pořadu hovoří mimo jiné o hrdinství a kritizuje české sebemrskačství. Mluví také o potřebě výchovy mládeže k vlastenectví, které u nás upadá. Jeho vzkaz všem doporučuji.

„Nestyďme se být vlastenci ve jménu odkazu našich předků.“

Jaroslav Čvančara

Více o Jaroslavu Čvančarovi z oficiálního textu k pořadu:

Jaroslav Čvančara (*1948) absolvoval střední pedagogickou školu, více jak třicet roků pracuje v personálním oddělení Střední školy technické. Proslulost získal svými mimoškolními aktivitami. V roce 1968 založil hudební skupinu, ze které vznikla o dva roky později známá country skupina Taxmeni. Velmi intenzivně se zabývá zkoumáním naší novodobé historie. Hlavním tématem jeho badatelského zájmu je domácí a zahraniční odboj v době německé okupace. Již od předlistopadových dob zaznamenává mnohdy unikátní údaje a vzpomínky pamětníků, které bychom jinak neznali. Bez jeho enormního nasazení by mnozí hrdinové a stateční lidé zůstali nezaslouženě zapomenuti. Je autorem knižních bestsellerů Akce Atentát, Heydrich a obsáhlé trilogie Někomu život, někomu smrt.

Vzkaz Jaroslava Čvančary by měla ČT vysílat opět 28. října 2011.

TOPlist