Do třetice k pronásledování křesťanů

Přidal: | publikováno: 12. 10. 2011

O Petici na podporu pronásledovaných křesťanů jsme vás informovali již dvakrát. Petice již byla předána na min. zahraničí, ale tento akt je pouhou kapkou v moři. I o tom jak pomoci je následující článek Ignáce Pospíšila, iniciátora petice a správce serveru Duše a hvězdy.

Krátký úryvek z článku Petice nestačí:

Irácká křesťanská komunita už byla rozehnána a její zbývající rezidua se blíží zániku. Tzv. „arabské jaro“ pak přináší hrozbu pro křesťany z dalších zemí – „demokratizace Egypta“ přinesla větší pronásledování a řadu mučedníků tamním koptům, jejich kostely domy i podniky jsou vypalovány za nezájmu světa, přičemž koptové sami jsou vražděni jak islamisty, tak i pravidelnou armádou. Západní svět zatím pracuje na „demokratizaci Sýrie“. Opakování iráckého a egyptského scénáře se kupodivu neobává. Indonésie si stranou toho všeho nerušeně páchá genocidu křesťanské menšiny. Pronásledování křesťanů (a především katolíků) sílí v Číně, kostely jsou ničeny a vypalovány i v Indii. V Severní Koreji se situace nemění – tamní křesťané stále čelí nejbrutálnějšímu pronásledování současného světa.

Situace křesťanů se ovšem nevyvíjí dobře ani na postkřesťanském západě. V celé řadě rozvinutých západních zemí jsou děti ve školách ve větší či menší míře podrobovány protikřesťanské indoktrinaci. V USA Barack Obama pracuje na likvidaci výhrady svědomí a práva lidí negativně se dívat na homosexuální sňatky. V Irsku chtějí zlikvidovat zpovědní tajemství. Ve Spojeném království zlikvidovali upřením výhrady svědomí katolické adopční agentury a chtějí přimět církev k uznávání a uzavírání homosexuálních svazků. V Německu zavírají rodiče za to, že odmítají posílat děti na amorální sexuální výchovu. A diplomacii EU vede baronka Ashtonová, která pro pronásledované a vražděné křesťany nehne ani prstem.

Celý text je k dispozici: ZDE.

TOPlist