Červenobílá redaktorka Sokratka

Přidal: | publikováno: 18. 09. 2011

Krásný den,

Jelikož jsem se stala novou redaktorkou na červenobílých stránkách, cítím nyní potřebu seznámit vás s mojí účasti v tomto projektu.

K této skupině mě přivedla kamarádka, která věděla, že jsem poměrně aktivní, upřímný člověk, který nerad sedí s rukama v klíně a jen pasivně přihlíží, popřípadě lamentuje na špatný systém, nespravedlnost všeho a všech.

Proč chci vystupovat pod pseudonymem Sokratka…

Protože výrok: ,,Vím, že nic nevím“, mě věrně provází na cestě mým životem (ironií osudu je, že i při prvním setkání s některými redaktory zde). A protože ženské myšlení asi určitě nezapřu, jemně jsem si klasikovo jméno poženštila.

Ovšem co vím, (i když teda nic nevím) je to, co hledám zde. Jsou to lidé, kteří vyznávají podobné hodnoty jako já. Takovou pro mě základní hodnotou je láska. Láska k  vlasti, potažmo rodné zemi, k městu, kde jsem se narodila, vyrůstala a toužím zestárnou, k lidem, na kterých mě fascinuje různorodost a charakteristické osobité rysy každého jedince. Nenávidím lež, přetvářku, faleš a vypočítavost. A ačkoliv to zní pateticky, zastávám názor, že v jednotě je síla a proto jsem se přidala k tomuto studentskému hnutí.

Můžeme mít více, než máme, protože můžeme být lepší, než jsme.

TOPlist