Čtyři Lvi

Přidal: | publikováno: 11. 09. 2011

Čtyři lvi jsou černou komedií o zpackaném teroristickém útoku během maškarního průvodu Londýnem. Ono se vlastně čtyřem svatým válečníkům vůbec nedařilo již v průběhu příprav. Omar, mladý muž z imigrantské rodiny, má milující ženu a malého syna, přesto není se životem spokojen. Pohybuje se v radikálních kruzích a jeho snem je stát se bojovníkem džihádu proti zkaženému západu.

Omar  má konflikt s bratrem, rigidním náboženským konzervativcem, který sice zamyká ženu do kumbálu, ale teror a novodobé islamistické revoluční směry striktně odmítá. Omar nakonec s pomaleji chápajícím přítelem Wajem odjíždí na výcvik do Pákistánu. Krátký pobyt radikálních „britských“ muslimů Omara a Waje ve výcvikovém táboře Al -Káidy  však skončí nehorázným průšvihem.

Po návratu do Velké Británie se rozhodnout výsledek pobytu v Pákistánu přátelům zatajit a do sebevražedné akce se pustí na vlastní pěst. Dalšími členy teroristické buňky vedle Omara a Waje jsou: Faisal, který umí sestrojit bombu, ale zemřít se mu moc nechce, zato chce trénovat sebevražedné vrány, ale sám se při tréninku na anglickém venkově omylem vyhodí i s jednou ovcí do vzduchu; Hassan, rebelující muslimský rapper, ale přes silácké pózy si svým úkolem také není zcela jistý; Barry, bílý Angličan, fanatický islámský konvertita a zřejmě úplný magor, chce vyhazovat mešity do vzduchu, aby radikalizoval umírněné souvěrce.

Čtyři lvy natočil roku 2010 britský režisér, scénárista a herec Christopher Morris.

Hrají:

Omar – Riz Ahmed

Hassan – Arsher Ali

Barry – Nigel Lindsay

Waj – Kayvan Novak

Faisal – Adeel Akhtar

Trailer:

TOPlist