Report: Pochod pro rodinu 2011

Přidal: | publikováno: 16. 08. 2011

V sobotu 13. srpna se uskutečnil již druhý ročník Pochodu pro rodinu, opět současně s akcí LGBT komunity propagující odlišné sexuální zaměření. Oba pochody prošly hlavním městem a oba vzbudily zájem veřejnosti, byť se v případě Prague Pride jednalo ne o stovky, ale tisíce účastníků.

S dostatečným předstihem jsme vyzvali všechny naše příznivce k účasti na Pochodu pro rodinu, který pořádala organizace Mladí křesťanští demokraté společně s Hnutím pro život a politickou KDU-ČSL (Záštitu převzal předseda Pavel Bělobrádek).

Účastníci pochodu se sešli na Náměstí Republiky u zastávky metra. Hlavní organizátor akce, pan Petr Jurčík, připomněl důvod setkání, a krátce po dvanácté hodině jsme vyrazili po trase pochodu. Dle pořadatelů z MKD se setkání zúčastnilo více než 300 příznivců tradiční rodiny.

Na Ovocném trhu k davu promluvil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, hlavní organizátor Petr Jurčík a zástupkyně Hnutí pro život Zdeňka Rybová. Účastníky pozdravil také arcibiskup Dominik Duka, jenž se tou dobou nacházel na slavnostním odhalení památníku vězněným kněžím.

„Rodina, základní buňka společnosti, jako i Církve, je ohrožena a znevažována. Slovo ‚rodina‘ je odvozeno od slova ‚rodit‘ a ‚zrodit‘. Proto ‚rodiče‘. V žádném jazyce nechybí slova matka a otec.“

Z dopisu Dominika Duky.

Pochod dále pokračoval na Uhelný trh a skončil u kostela sv. Bartoloměje, kde hlavní organizátor poděkoval za hojnou účast a následně pozval všechny účastníky na mši svatou, kterou sloužil dominikán P. Antonín. Ten během mše poděkoval všem účastníkům Pochodu pro rodinu za jejich podíl na tomto pozitivním svědectví a vyzval k modlitbám za hodnotnou křesťanskou rodinu, trvalé a věrné manželské vztahy a za právo dítěte nejen na život, ale i na otce a matku.

Přes vydařený průběh se o pochodu neobjevila zmínka v televizním zpravodajství dvou hlavních stanic ČT a NOVA. Pan Jurčík to komentoval slovy: „Bohužel trend ve společnosti je takový, že se ve sdělovacích prostředcích vysílají pouze senzace. Jelikož se na Pochodu pro rodinu nikdo nesvlékal, nikdo neházel PET láhve či nevykřikoval neslušná gesta, nebyli jsme pro televizi dostatečně zajímaví, aby pořízené záběry odvysílali. Je to smutná vizitka současného trendu ve sdělovacích prostředcích,“.

Více informací: ZDE a ZDE.

TOPlist