Hitlerova kněžka

Přidal: | publikováno: 2. 08. 2011

Již nějakou dobu je u nás k dostání kniha Nicholase Goodricka-Clarka, odborníka na tajemné aspekty v historii nacionálního socialismu. Goodrick-Clark je známý jako autor bestseleru Okultní kořeny nacismu. Hitlerova kněžka pojednává o životě a učení ženy známé jako Savitri Déví.

Maximiani Portasová se narodila v roce 1905 ve Francii. Její matka byla Angličanka, otec měl řecké a italské předky. Již na škole opovrhovala francouzskými republikánskými hodnotami. Rovnostářské ideály francouzské revoluce pokládala za iluzorní. Jednou byla učiteli potrestána, protože dělala obscénní gesta před Deklarací práv člověka a občana. Mladá Maximiáni se nadchla pro romantického básníka Charlese Leconta de Lisle, který vzýval tragiku osudu a stoické hrdinství barbarů. Po první světové válce projevovala při návštěvě zajateckého tábora solidaritu s německými vojáky.

Vystudovala přírodní vědy a filosofii. Zájem o politiku z ní udělal fanatickou nacistkou, antisemitku a obdivovatelkou Adolfa Hitlera. Začala se zajímat o Indii a její duchovní život. Hinduismus pro ni představoval poslední baštu árijského pohanství, které bylo na západě vymíceno křesťanstvím. V Indii se provdala za Asitu Kršnu Mukherdžiho, muže z bráhmanské rodiny, který v Kalkatě vydával pronacistický časopis The New Mercury. V příslušnících duchovní – bráhmanské kasty viděla nejčistší potomky árijců – starověkých nordických dobyvatelů Indie. Na počest hinduistického ženského slunečního božstva přijala jméno Savitri Déví. V návštěvě Třetí říše jí zabránilo vypuknutí druhé světové války. Válku strávila v britské Indii, kde s manželem vykonávala určité úkoly pro japonskou tajnou službu.

Po druhé světové válce cestovala zpustošeným Německem a navázala styky s osobnostmi poraženého režimu. Přátelila se například s Otto Skorzenym, bývalým velitelem německých speciálních jednotek SS, a Hansem Ulrichem Rudlem, nejúspěšnějším německým bombardovacím pilotem. Stala se plodnou autorkou nacistické literatury. Adolfa Hitlera pokládala za Kalkiho, posledního avatára (inkarnaci) boha Višnu, který ozbrojen dvěma meči má přijít na svět, aby nastolil nový řád na konci Kali jugy. V osobě německého diktátora se v jejích očích spojovali jak principy blesku, tak slunce. Samotné slunce zastupoval duchovní reformátor a egyptský faraon Achnaton, blesk představoval mongolský dobyvatel Čingischán. Napsala knihy jako Obžaloba člověka, Boží syn a Zlato v peci.

Knihu si můžete zakoupit: ZDE.

TOPlist