Dvě unikátní výstavy plakátů

Přidal: | publikováno: 8. 07. 2011

S příchodem prázdnin začala i doba všelijakých výstav. Rád bych upozornil na dvě, které mě oslovily a doporučil je všem návštěvníkům našeho studentského portálu. Obě se tematicky zaměřují na historické plakáty.

Cesta k vítězství

Nejprve uvedu expozici historických válečných plakátů, konkrétně sovětských, která nese název Cesta k vítězství – sovětský vojenský plakát 1941-1945. Muzeum Velké vlastenecké války v Moskvě zapůjčilo k vystavení třiadvacet těchto plakátů. Můžete tak zhlédnout propagační plakáty z doby II. světové války, kdy matka Rus volá své syny do boje za svobodu, stejně tak i plakáty vyzývající obyvatelstvo k hospodářské pomoci v těžkých dobách.

Výstava je umístěna v Hrabyni na Opavsku v Památníku II. světové války (mapa ZDE) a bude zpřístupněna od 22. června do 31. srpna 2011.

Více informací: ZDE.

 

Reklama a konzum na plakátech přelomu století

Druhá výstava, na niž bych vás rád pozval, je nazvána Plakát a konzum. Projekt vznikl ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze a plakáty pocházejí ze soukromé sbírky pana Harapese. Návštěvníci expozice mohou zhlédnout unikátní sbírku převážně reklamních plakátů z přelomu 19. a 20. století.

Výstava je umístěna v Městské galerii Sladovna v Písku a bude zpřístupněna od 7. července do 25. září 2011. Vstup je 60,- Kč.

Více informací: ZDE.

TOPlist