Diskriminuji, diskriminuješ, diskriminujeme

Přidal: | publikováno: 1. 07. 2011

Už to tak bude. Následující událost mi pořádně hnula žlučí. Před soudem se ocitla Blanka Lakatošová, další nevinná oběť české justice. A co měla provést? Je souzena za to, že loni shodila ze schodů u brněnského vlakového nádraží ženu s dítětem a následně ji okradla.

Tato spokojená matka sedmi dětí byla nespravedlivě potrestána už poněkolikáté (předtím za týrání svěřené osoby a ohrožování výchovy dítěte), tentokrát to ale brněnský Krajský soud přehnal. Už to, že byla odsouzena k odnětí svobody na čtyři roky, je obrovská nespravedlnost, ale Blanka nepřestala věřit – vždyť právo je na její straně – a odvolala se. Její trauma tím však neskončilo. Odvolací senát neuvěřil přesvědčivé výpovědi, že onen čin má na svědomí nějaká Kačena z Prostějova, která jí je podobná.

A kdyby jen to. Advokát uvedl zjevný fakt, že obžalovaná téměř neumí česky, a tak Blanička požádala soud o tlumočníka do olaštiny. Světe div se – soud nevyhověl. Advokát dále tvrdil, že „je závislá na heroinu. Evidentně si jej vzala i před líčením u městského soudu, kde skoro spala.“ Nicméně zlovolní soudci, tito padouši v talárech, závislost na drogách za polehčující okolnost neuznali. Jednání bylo odročeno.

Shrnuto podtrženo. Nejen, že byla Blanka Lakatošová odsouzena na čtyři roky za to, že je podobná Kačeně Prostějovské, k utrpěnému otřesu můžeme rovněž přidat i diskriminaci ze strany soudců, práva a vůbec celé česky mluvící společnosti. Nemusím jistě připomínat, jak negativně může celá kauza ovlivnit její psychiku a narušit slibnou profesní kariéru, nehledě na chudáky děti, kterým se tak snižuje šance stát se vědci, doktory či právníky.

Nevím, jak bude jednání pokračovat, ale nedělejme si iluze. Společnost je prosáklá tyrany, kteří chtějí slušné lidi diskriminovat už z principu. Nevytrhnou to ani takoví dobráci od kosti jako je pan advokát. Už to tak bude.

Více o ostudné kauze: ZDE.

 

TOPlist