Červenobílý redaktor Lavr

Přidal: | publikováno: 30. 06. 2011

Pojmenování Lavr jsem si vybral ze dvou prostých důvodů. Především si cením odkazu československých legií v Rusku a podruhé ctím mnohé, kteří se nesetkali po vzniku ČSR v roce 1918 s pochopením tehdejšího establishmentu, hlavně kvůli jiné představě o podobě formy politického režimu a oficiálních ideových koncepcí státu.

Generál Lavr Georgijevič Kornilov byl velmi obětavým, schopným, avšak zároveň nemilosrdným a spravedlivým vojákem. Bojoval v období 1. světové války v rámci občanské války v Rusku s komunisty. V Kornilovském úderném pluku působilo nemálo Čechů a Moravanů, které si generál Kornilov oblíbil pro spolehlivost, inteligenci a obětavost (především pro oběť nejvyšší). Kornilovci totiž působili jako účastníci prvních pěších bojových linií, kde šance na přežití nebyla příliš vysoká. Přesto si vydobyli respekt a uznání a panickou hrůzu „rudého draka“. Kornilovci, jak se vojákům Kornilovského úderného pluku zkráceně říkalo, nebyli v pozdější masarykovské republice opěvovanými hrdiny, mnohdy z důvodů, které jsem výše uvedl.

Ve svých postřezích, článcích, recenzích a dalších příspěvcích se budu věnovat především kulturnímu pesimismu, Nové pravici a konzervativní politice 20. a 21. století. Co se týče mých koníčků, přispěji také svým gastronomickým zážitkem či receptem.

„Per aspera ad astra“

TOPlist