Červenobílí na Velehrad

Přidal: | publikováno: 16. 06. 2011

Zkouškové období se dostává do vrcholné fáze a pomalu nám začíná léto. Pro vás, naše příznivce, to znamená možnost zúčastnit se vlastivědných výletů, které připravujeme. Ten první má i duchovní ráz, je spojen se státním svátkem: Dnem slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. 5. července se tedy vydáme na moravský Velehrad.

V rámci projektu Dny lidí dobré vůle se na Velehradě uskuteční tradiční slavnostní poutní mše svatá, jejímž hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Za zmínku stojí také byzantsko-slovanská liturgie podle sv. Jana Zlatoústého, která proběhne od 15:00 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje.

Výlet bude krásným zážitkem nejen pro věřící, památný Velehrad si jistě oblíbí každý cestovatel, v naší společnosti o to víc. Teď k samotné trase. Červenobílí vyráží z Brna vlakem, cílovou stanicí je Staré Město u Uherského Hradiště. Odtud pokračujeme na Velehrad pěšky podél potoka Salaška (zhruba pět kilometrů). Poutní mše svatá začíná v 10:30, odjezd plánujeme vpodvečer, ten je však samozřejmě individuální. Všichni naši příznivci a přátelé jsou srdečně zváni.

Pokud s námi chcete Velehrad navštívit, napište na redakční mail.

Pozvánka:

Celý program Cyrilometodějských slavností je ZDE.

Leták je k dispozici ZDE.

 

TOPlist