Vzpomínkové shromáždění k výročí konce války

Přidal: | publikováno: 11. 05. 2011

V sobotu večer jsme společně s kamarády ze Svornosti navštívili ústřední hřbitov v Brně. Důvodem naší návštěvy bylo uctění památky padlých osvoboditelů bojujících jak v armádách cizích, tak i v českém, domácím i zahraničním, odboji.

Z cizích vojsk jsme se zastavili u pomníku Rudé armády s úctou k vojákům, již pod ní bojovali a osvobozovali naši zemi. Stejně tak jsme vzdali čest rumunským vojákům u jejich pomníku. Na místě odpočinku příslušníků domácího odboje z vojenské odbojové organizace Obrana národa jsme se poklonili těmto hrdinům, kteří nasazovali a mnohdy i položili životy své i svých blízkých pro budoucnost našeho národa. Nezapomněli jsme ani na pietu u památníku československých legionářů, nacistům nepohodlných už ze své podstaty, kteří se do domácího i zahraničního odboje téměř z pravidla zapojovali.

Po vzpomínce na padlé protinacistické bojovníky jsme společně sledovali hokejové utkání české reprezentace, jež hrála v osmifinálové skupině MS v ledním hokeji proti výběru Německa, což vzhledem k datu působilo velmi symbolicky. A tak jsme rádi, že naši zvítězili i po šedesáti šesti letech, tentokrát na ledě za stavu 5:2.

 

TOPlist