Manga Ježíš

Přidal: | publikováno: 23. 04. 2011

Před pár dny jsem v jednom brněnském knihkupectví nemohl uvěřit vlastním očím. Na regále mezi ostatními knihami jsem objevil, teď by měli zbystřit především místní Červenobílí křesťané, příběh Nového zákona podaný populární formou japonského manga komiksu – Manga Ježíš.

Manga se těší veliké oblibě nejen v Japonsku. Jako manga byly již zpracovány Hitlerův Mein Kampf nebo Marxův Kapitál, tak teď přišla řada i na evangelia. Zřejmě se však nenajde odvážný jedinec, který by pro čtenáře komiksů, toužících po hlubším duchovním poznání, připravil manga Korán.

Autorem tohoto výpravného komiksu není Japonec, ale Brit nigerijského původu, známý pod pseudonymem Siku (vlastním jménem Ajibayo Akinsiku). Siku má mít k tomuto tématu blízko, protože je údajně sám věřícím křesťanem. Děj komiksu má být inspirován událostmi ze života Ježíše Krista, jak jsou popisovány v evangeliích.

Grafické zpracování Manga Ježíše je velice zajímavé, při zběžném prolistování mi hodně vzdáleně připomnělo komiks 300 Bitva u Thermopyl (což není manga). Nepatřím ke čtenářům manga, nejsem ani křesťan, tento komiks bych si určitě přečetl již jen ze zvědavosti. Kde jinde můžete vidět Ježíše, učedníky, farizeje, Jana Křtitele, Pontia Pilata, Héróda Antipu a další ve formě černobílých manga ilustrací.

 

Podrobnější recenze jednoho čtenáře tohoto komiksu je: ZDE

TOPlist