Trocha té velikonoční zábavy

Přidal: | publikováno: 18. 04. 2011

Velikonoce už klepou na dveře a přípravy tradičních rituálů, ještě z dob pohanských, jsou v plném proudu. Ať už budete, v případě pánů, chodit s pomlázkou po domech svých sličných kamarádek nebo, v případě dam, na cestě k babiččině chatě, kde vás snad ti šovinističtí chlapi nenajdou, jistě oceníte trochu odreagování.

Velikonoce jsou samozřejmě symbolem křesťanství, nejvýznamnějším svátkem, kdy si věřící po celém světě připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Je zde však i řada dalších zvyků a rituálů, ne vždy náboženského charakteru. Kromě tradiční pomlázky, kdy chlapci mrskají děvčata, aby nám neuschla a byla po celý rok zdravá, k nám proniká tradice z Německa (zhruba z konce 17. st.), totiž ta o zajíčkovi, který snáší malovaná vajíčka.

Proto jsem pro vaše pobavení vybral hru Hopi – Skákající králík 🙂. Hra má velmi jednoduchá pravidla a upozorňuji, že je silně návyková. V roli králíčka Hopiho se musíte pokusit udržet ve vzduchu a získat co nejvíce bodů. Pokud dosáhnete dobrého výsledku, můžete se umístit v tabulce nejlepších hráčů. Na první pohled primitivní, ale velmi chytlavá hra, vám jistě zpříjemní čekání na Velikonoce. Ať se daří 😉

TOPlist