Česko – Zábavná hra pro zvídavé Čechy

Přidal: | publikováno: 28. 03. 2011

Chtěl bych vám představit vzdělávací stolní společenskou hru – Česko. Osobně jsem se dlouho nesetkal s tak zábavnou a zároveň poučnou hrou, která může příjemně vyplnit volný čas celé vaší rodině.

Česko na první pohled připomíná „Člověče, nezlob se“ a další podobné hry. Hraje se s kostkou, šesti figurkami, hrací deskou a 400 kartičkami s 1200 otázkami ze šesti různých okruhů (historie, kultura, příroda a technika, geografie, sport, různé) týkajících se naší vlasti.

Pokusím se stručně nastínit její pravidla. Předně upozorňuji, že hra není složitá, ale pokud se vám Česko dostane do rukou, pro jeho plné pochopení bude nejlepší, když se nebudete spoléhat jen na můj výklad, ale přečtete si i přiložená pravidla. Každý okruh otázek má přidělenou typickou barvu. Historie je žlutá, kultura hnědá, příroda a technika zelená, geografie oranžová, sport modrý a různé má přidělenou fialovou. Na každé kartičce je 6 otázek z každého okruhu. Tyto otázky jsou označeny příslušnou barvou. Na zadní straně karet jsou odpovědi.

Během hry postupujete figurkou po barevných políčkách na hrací desce o tolik, kolik vám padne na kostce. Barva, na niž se zastavíte, určuje typ otázky, kterou vám spoluhráči položí. Za správnou odpověď získáváte žetony s mapou České republiky, zbarvenou podle okruhu otázky. Pro vítězství potřebujete získat 6 žetonů všech barev. Poté musíte ještě odpovědět na dvě otázky, díky nimž postoupíte po dvou políčkách do plochy ve středu desky, kde musíte odpovědět na závěrečnou otázku, kterou vám vyberou spoluhráči.

Tato hra vám nabízí možnost ověřit si (a jistě také prohloubit) zábavnou formou vaše znalosti o naší zemi.  Hra pochází samozřejmě od českého výrobce a prodejce hraček a her, firmy ALBI. Závěrem bych vám chtěl popřát příjemnou zábavu a hodně štěstí ve hře.

Více informací o hře: ZDE.

Možnost zakoupení: ZDE.

TOPlist