Dějiny udatného českého národa

Přidal: | publikováno: 1. 02. 2011

Televizi nevlastním, takže jsem si až nedávno všiml zajímavého vzdělávacího projektu ČT nazvaného „Dějiny udatného českého národa“. Jedná se o animovaný seriál (a zároveň webovou stránku), v němž „s nadhledem a úsměvem procházíme českými dějinami“ ve společnosti našeho lva. Přestože je pořad primárně věnován dětem, které na naše stránky asi příliš nechodí, rád bych jej doporučil i vám ostatním.

Seriál má mít celkem sto dílů a Česká televize jej vysílá od 1. ledna 2011 každou neděli v 18:40 na stanici ČT1. Na internetu si pak ve svých znalostech můžete zasoutěžit nebo si jen nanečisto vyzkoušet vzdělávací kvízy pro různá historická období. Zatím jsem si prošel jen několik kvízů, ale po dlouhé době mohu říct, že mě projekt ČT potěšil. Samozřejmě, o historické (ne)přesnosti se asi není třeba zmiňovat, ale jsem rád už za ten fakt, že se vedle nesmyslných pořadů o výhodách multikulturního soužití objevují i seriály připomínající naši minulost.

Internetové stránky, na nichž si můžete pustit jednotlivé díly a vyzkoušet kvízy, jsou k dispozici na adrese: http://dejiny.ceskatelevize.cz/

Malá ukázka (díl o Stěhování národů):

TOPlist