Ветер Воды (Veter vody)

Přidal: | publikováno: 15. 01. 2011

Dneska bych Vám ráda představila a hlavně vřele doporučila ruskou folk-rockovou skupinu Ветер Воды (Veter vody). Objevila jsem ji čistě náhodou na youtube a musím říct, že si mě k sobě okamžitě připoutala. K mému zklamání je u nás v Čechách takřka neznámá. Kapela pocházející z Moskvy datuje svůj počátek od přelomu tisíciletí. Na první poslech nás zaujme nádherný vysoký čistý hlas Marie Lariny, ale také mužské vokály a značné množství hudebních nástrojů, a to moderních i těch ze starých, skoro zapomenutých dob. Každý z pěti členů skupiny hraje nejméně na tři instrumenty.

V jejich hudbě ožívají legendy dávných časů, magie a čarodějnictví stejně jako romantika starých tradic, pohádky a slovanské pohanství. Ostatně inspirace slovanskou lidovou hudbou je nepopiratelná. Písně o lásce, životě a smrti, hrdinství podané jedinečným hudebním stylem dokážou skutečně navodit zvláštní náladu (harmonii) a oprostit člověka od shonu dnešního světa. Alespoň na chvíli… alespoň pro ten pocit…

Oficiální stránky skupiny (pouze v ruštině): http://waterwind.ru/ (zde je možné poslechnout si osm skladeb z repertoáru této ruské folk-rockové kapely).

TOPlist