Nakládaný hermelín speciál

Přidal: | publikováno: 14. 01. 2011

Znáte to, pořádáte akci – dobří přátelé, dobrá zábava a hlavně dobré pití. Všichni se skvěle baví, ale úderem půlnoci dostáváte hlad a vaši hosté zrovna tak. Na to něco vařit, už nemáte sílu a vzhledem k hladině alkoholu to ani není dobrý nápad. V hospodě si zpravidla dáte to, co nabízí, a to jsou utopenci a v těch lepších hostincích nakládaný hermelín. Recept na utopence jsme si prozradili minule a dnes se zaměříme na nakládanou dobrůtku v oleji, která zažene hlad a zároveň pěkně promaže žaludek, a tím ho připraví na další várku alkoholu.

Ingredience:

– hermelíny

– česnek

– sterilované beraní rohy (střední sklenice)

– olivový olej

– chilli omáčka nebo pasta

– pepř

– grilovací koření

– bobkový list

– nové koření

Příprava:

Česnek rozdělíme na stroužky a oloupeme. Část stroužků rozkrojíme na půl, část na kolečka a zbytek rozetřeme se solí v česnekovou pastu.

Hermelíny rozkrojíme po obvodu napůl a vydlabeme. Pokud jsou moc tvrdé, můžeme je trochu ohřát v mikrovlnce. Vnitřky hermelínů smícháme v míse s česnekovou pastou, chilli omáčkou, pepřem a grilovacím kořením (je těžké odhadnout množství koření – neustále ochutnáváme a raději to s pikantností trochu přeženeme, olej ostrost zmírní).

Vydlabané poloviny hermelínů opět naplníme vzniklou směsí a poklademe kolečky česneku. Poloviny spojíme.

Na dno vhodné nádoby (zavařovací sklenice, plastová dóza, …) naskládáme nakrájený česnek a celé beraní rohy, na něž vrstvíme hermelíny, a každé volné místo prokládáme česnekem a beraními rohy. Přidáme pár kuliček nového koření a bobkový list.

Celé zalijeme olivovým olejem (pokud ho nemáme v dostatečném množství, nic se nestane, pokud ho smícháme v polovičním poměru se slunečnicovým olejem). Dáme pozor, aby všechny ingredience byly ponořeny. Zavíčkujeme nebo přetáhneme igelitovým sáčkem s gumičkou.

Necháme několik dní uležet, nejlépe aspoň týden (ale vydržte to:-)).

Vhodná příloha – chléb a pivečko. Dobrou chuť.

TOPlist