Pozvánka: Národní pochod pro život a rodinu

Přidal: | publikováno: 5. 04. 2017

V sobotu 22. dubna se v Praze uskuteční již sedmnáctý Národní pochod pro život a rodinu, který každoročně pořádá Hnutí pro život ČR. Jsme velmi potěšeni, že se i v dnešní morálně zkažené době najdou lidé odhodlaní veřejně se postavit na obranu hodnot, o jejichž elementárním významu se v křesťanských zemích nikdy dříve nepochybovalo.

V souvislosti s Národním pochodem pro život a rodinu je vhodné zmínit slova olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Ten při obdobné příležitosti kromě podpory prorodinným a protipotratovým osvětovým iniciativám nabídl také své zamyšlení nad příčinami onoho stavu, tj. stále ještě více než dvaceti tisíci zaevidovanými umělými potraty v ČR každý rok. Pronesl přesvědčení, že umělé potraty jsou pouze důsledkem či nástrojem či snad průvodním jevem něčeho, na co je třeba především upozorňovat, a tím je ztráta víry, ztráta identity. Podobné protipřirozené jednání je totiž možné pouze za předpokladu, že vychází ze stejně protipřirozeného myšlení, z protipřirozených nauk a idejí, jež jsou skutečným viníkem současného stavu věci…

S radostí v srdci se připojujeme k manifestaci ochrany nenarozeného lidského života a k účasti na pochodu vyzýváme také naše příznivce.

Národní pochod pro život a rodinu 2017

Motto letošního pochodu: „Základní věci lidského života jsou vlastně jednoduché. Fungující rodina založená na manželství je nejlepší prevencí tisíců potratů. Kde jsou děti, tam je život. Jste nadějí. Příklady táhnou.

Video pozvánka

Program:

10:00 Pražský hrad, katedrála

  • pontifikální mše svatá za nenarozené děti, rodiče a lékaře
    celebruje Dominik kardinál Duka OP

12:00 Klárov – park před stanicí metra Malostranská

  • oběd pro všechny přihlášené, bezplatný pro rodiny s dětmi
  • Mantaban – jedinečná a soudržná hudební směs
  • Divadla Koňmo – pro malé i velké
  • Centrum pro rodinu a sociální péči Ostrava – fotografická výstava

14:00 Pochod pro život a rodinu centrem Prahy

  • se závěrečným duchovním programem na Václavském náměstí

16:00 Zakončení

Vstup na akce je zdarma, možnost výhodného přihlášení (společné cestování, přednostní kontrola na Hradě či oběd pro účastníky) je až do 9. dubna ZDE.

„Snažíme se, aby celá tato akce byla znamením naděje. Chceme povzbudit společnost, že jsou zde tisíce lidí, kterým záleží na nenarozených dětech, kteří jsou ochotni pomáhat a kteří i vlastním životem dosvědčují, že mít v dnešní době rodinu a děti je možné. Myslím, že je to důležité právě dnes, když se řeší nejen imigrace, ale i vymírání evropských národů.“

Radim Ucháč, předseda Hnutí pro život

Celý program Národního pochodu pro život je k dispozici: ZDE.

Doporučujeme rovněž web iniciativy Nesoudíme pomáháme: ZDE.

TOPlist