Zaslaná pošta Terryho Pratchetta

Přidal: | publikováno: 30. 11. 2010

Zdravím dobré lidi. Ještě, než se pustím do recenzování Zaslané pošty (v orig. Going postal) předesílám, že nejsem žádný filmový kritik ani znalec, a tak tento článek napíši jako divák, čtenář a milovník Terryho Pratchetta.

Tento v pořadí již třetí film natočený podle knižní předlohy od sira Terryho Pratchetta mohu s čistým svědomím prohlásit za nejpovedenější a stejně jako kousky předchozí je určen pro televizní obrazovky. Možná je ta změna dána výměnou režiséra předchozích dílů Vadima Jeana za Jona Jonese.  Tím nijak neshazuji filmy předchozí a jejich režiséra, to rozhodě ne. Roli Vlahoše ztvárnil herec Richard Coyle a musím dodat, že jej vystihl velmi dobře.

Film je natočen způsobem, který nijak neznevýhodňuje neznalce Pratchettova díla a světa. Povzbuzuji tedy všechny, co se rádi pobaví u dobrého a vtipného filmu, ať nemají strach z nepochopení a jen se do tohoto díla pustí.

Já osobně jsem byl spokojen jak s hereckou výpravou, tak s výtvarným zpracováním. Někteří by možná Zaslané poště vytkli nedostatečný rozpočet, ale vezmeme-li v úvahu, že je film určen hlavně k televiznímu zpracování, tak je výsledek velmi dobrý a pro mne osobně obstojí i vedle potterovské mánie. Pratchettovské fanoušky potěší, že stejně jako ve filmech předchozích se na zpracování podílí i sám autor knihy a dokonce se i v tomto díle, jak už je zvykem, objeví osobně.

Něco bych ale přeci jen vytkl a to je záměna herce, jenž hrál Lorda Vetinariho z Jeremyho Ironse na Charlese Dance. Ne, že by jej Dance ztvárnil špatně, ale mně osobně sedí na tuto roli spíše Irons.

Takže závěrem doporučím všem milovníkům Terryho Pratchetta a dobré komedie, ať film shlédnou a dobře se u něj baví od začátku do konce. Loučím se tedy s vámi, dobrými lidmi, a v příštím článku nashledanou.

TOPlist