23. duben – Světový den knihy

Přidal: | publikováno: 23. 04. 2015

Existují nejrůznější a také vskutku absurdní mezinárodní a světové dny, např. Mezinárodní den proti homofobii, Mezinárodní den prostitutek, Světový den UFO, Den lidských práv, Světový den marihuany a další.

V době, kdy se lidé všech věkových kategorií ubírají k elektronickým informačním podobám a stále více lidí vůbec nečte a pakliže ano, tak brakovou literaturu à la Padesát odsítnů šedi, je vhodné si Světový den knihy připomenout nějakým zajímavým titulem, který se např. ještě před nedávnem prodával za 49,- Kč v Levných knihách schovaný v poličce kdesi v neznámu… Metafyzika sexu od barona Evoly.

„Muž netouží po ženě kvůli ženě samotné, ale kvůli átmanu (kvůli principu, který je cele světlem a je nesmrtelný)“ – výňatek z Upanišad.

„První teorie se týká mýtu o androgynovi. Je nutné předpokádat, že původ tohoto mýtu, stejně jako všech ostatních, jež Platón začlenil do své filozofie, má mysterický a zasvěcenecký původ… Podle Platóna existovala prvotní rasa, „jejíž esence již vyprchala“, a která byla rasou bytostí, jež v sobě obsahovaly ony dva principy: mužský a ženský. Bytosti této androgynní rasy „byly mimořádné síly a odvahy, a jejich záměry ukryté v srdci byly tak pyšné, že se dokonce opovážily napadnout bohy“…“

Mýtus o androgynovi, Metafyzika sexu.

Cathlib

TOPlist