Reborn v Arogantu, 17. dubna 2015, Brno

Přidal: | publikováno: 19. 04. 2015

Pět měsíců od posledního koncertu opět zavítal Reborn do líšeňského Arogantu. Oproti předešlé akci měl být program trochu chudší, zvláště když bylo oznámeno, že vystoupení Karlos bandu se ruší. Když jsme dorazili s menším zpožděním na místo, ukázalo se, že účast zdaleka nebude tak vysoká jako minule. Zjevně se mnohým nechtělo jezdit tak daleko. 🙂

Než Reborn, tentokrát i s kapelou a zvukaři, vyladili aparaturu, utekla tak půlhodina, což byl ideální čas na první pivo.

V první části večera Reborn vystupoval bez kapely, podobně jako na předchozím koncertě. Základem bylo opět poslední album Sloven včetně kousků z projektu Brotherhood, které se na novém albu neobjevily. Na začátek zazněli Synovia peruna, později Srdce bojovníka, ale ještě ani skočný Duch vojny publikum nerozhýbal. Na řadu přišly i počinky z Ragnaroku, kterým ale místní aparatura moc nesedla. Zvláště dozvuk nastavený na klávesách v poloprázdném až zbytečně prostorném klubu s ne příliš dobrou akustikou udělal své. Nicméně obecenstvo bylo spokojeno, zvláště poté, co zazněla Moja vlasť.

Po delší přestávce, kterou jsme opět strávili nad pivem, se Reborn na pódium vrátil, tentokrát s kapelou, tedy se dvěma kytaristy, podobně jako před rokem na Favále. Zvuk v této druhé části večera byl i bez živých bicích podstatně lepší. Obecenstvo to také patřičně ocenilo sílícím pogem. Večer ale ještě nebyl u konce. Když hudebníci vyčerpali vlastní tvorbu, přešli k převzatým skladbám, a to teprve začal pořádný tanec. Opět přišly na řadu převzaté písně, např. In memoriam in perpetuum. Díky tomu bylo pod pódiem hodně divoko. Došlo i na přídavek, při kterém bylo pogo doslova na prach. 🙂

Nakonec se ještě chopil kytary Karlos a vrátil se ke klasice devadesátých let, což kotel příjemně překvapilo. Po chvíli však byl večeru konec.

Když hudba dozněla, nachýlil se pomalu čas k odchodu, ač do půlnoci ještě zbývala téměř hodina. I tak jsem byl překvapen, jak rychle program uplynul. Byl to celkově vydařený večer, za nějž si pořadatelé zaslouží dík.

Zařazeno v Články, Hudba
Štítky: , , ,
TOPlist