Někdo to rád Horký

Přidal: | publikováno: 10. 04. 2015

Letos jsme si připomněli 50. výročí úmrtí čs. novináře, spisovatele a předního kritika z řad prvorepublikové „protihradní“ opozice, Karla Horkého (*25. 4. 1879, †2. 3. 1965). K této události jsme již avizovali vydání rozsáhlé monografie Karel Horký – rytíř ulice. Je toho však mnohem více.

Na sociální síti Twitter jsem narazil na přiléhavě nazvaný účet Někdo to rád Horký, kde se pravidelně objevují zajímavosti ze života „rytíře ulic“. Ke sledování tohoto zajímavého projektu bych vás rád pozval.


Zároveň musím znovu doporučit již zmíněnou publikaci Karel Horký – rytíř ulice od profesí sportovního redaktora Štěpána Filípka.

Autor: Štěpán Filípek

Nakladatelství: Academia

Rok vydání: 2015

Počet stran: 960

Cena se pohybuje kolem 500,- Kč.

Anotace:

Kniha líčí bohatý a dramatický život Karla Horkého (1879-1965), jednoho z významných, ale opomíjených českých žurnalistů první poloviny 20. století, chronologicky sleduje jednotlivé etapy jeho života i publicistického působení a popisuje osudy novináře, jenž sice působil v protirakouském odboji, ale stal se odpůrcem Masaryka a Beneše, což ho přivedlo do řad meziválečné nacionální pravice. Časopis Fronta, který řídil v letech 1927-1939, se stal význačnou platformou, již vyhledávali oponenti Hradu. Jak se pak Horký zachoval ve zlomovém období Mnichova a druhé republiky a za okupace? A jaké bylo jeho postavení za komunismu?

Knihu lze zakoupit: ZDE.

TOPlist