Blahopřání prof. Duginovi

Přidal: | publikováno: 7. 01. 2015

Dnes se ve zdraví dožívá 53 let ruský filozof, odborník na politickou teorii a geopolitiku prof. Alexandr Dugin. Jedná se o bývalého poradce prezidenta RF Vladimíra Putina a profesora Lomonosovovy univerzity, který se zabývá problematikou metafyziky, metapolitiky a politické filozofie.

Je autorem desítek monografií, z nichž pro politickou filozofii je v současnosti podstatná kniha Čtvrtá politická teorie. Často je mu vyčítán eklekticismus s důrazem na míšení zejména domněle antagonistických ideologií (konzervativní revoluce, fašismus, sovětský sentimentalismus, marxismus). Toto míšení má však účelový význam ve smyslu poražení první politické teorie, tj. liberalismu v prostoru Eurasie. V jeho myšlení je liberalismus nástrojem tzv. atlanticismu (imperiální postprotestantský anglosaský materialismus) pro ovládnutí tradičně antiliberálního prostoru východní Evropy a Asie.

Alexandr Dugin je inspirací pro autentické tradicionální spolky a sdružení na celém světě. Naší společnou snahou by mělo být, aby hlas prof. Dugina byl slyšet i v našem militantně demokratickém prostoru střední Evropy. Komunikativní jednání a diskuze jsou pro zkostnatělou liberální demokracii dneška více než žádoucí.

V boji proti liberalismu, ale i v osobní rovině přejí Červenobílí Alexandru Duginovi mnoho sil, osobního nasazení a silné vůle do dalších let.

Alexandr Dugin, political scientist, philosopher. 2008

TOPlist