XXXVII. Diskusní večer na téma Mnichov a Beneš

Přidal: | publikováno: 30. 11. 2014

Zveme vás na 37. Červenobílý diskusní večer, který proběhne netradičně již v pondělí 8. prosince od 19:30 v Clubu Alembiq. Na téma Mnichov a Beneš bude přednášet český historik a vysokoškolský pedagog PhDr. Libor Vykoupil, Ph.D.

Anotace: Přednášející se zaměří na mnichovskou genezi od událostí, které dohodě předcházely, počínaje již tzv. ženevskou odzbrojovací konferencí v roce 1932, až po samotné jednání v Mnichově, se zvláštním zřetelem k postavě čs. ministra zahraničí a pozdějšího prezidenta Edvarda Beneše.

PhDr. Libor Vykoupil, Ph.D. (* 1956) je český historik a vysokoškolský pedagog, zaměstnanec Historického ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Na FF MU vyučuje např. kurzy České dějiny 20. století, Problémy demokracie a Edvard Beneš, ale rovněž i Dějiny USA v 18. století či mezi studenty oblíbené Dějiny jídla. Spolupracuje s Českým rozhlasem, který od roku 1999 do konce loňského roku vysílal jeho pětiminutové kalendárium, pořad Ecce homo. Z literární činnosti můžeme zmínit spolu s vydáním několika dějepisných učebnic i dvě významné monografie: Jiří Stříbrný – portrét politika a Český fašismus na Moravě.

pozvanka

Téma: Mnichov a Beneš

Datum a čas: 8. prosince 2014 od 19:30

Místo konání: Club Alembiq, Údolní 46 Brno (zvonek Alembiq)

TOPlist