Pozvánka: 60 let VUS Ondráš

Přidal: | publikováno: 2. 10. 2014

K 60. výročí svého založení připravil Vojenský umělecký soubor Ondráš dva slavnostní benefiční pořady, které proběhnou ve dnech 10. a 12. října v prostorách brněnského Národního divadla. Zváni jsou všichni příznivci lidové hudby a tance.

Ondrášovská Suita

Prvním pořadem bude hudební koncert ONDRÁŠOVSKÁ SUITA, který se uskuteční 10. října v 19.30 v Mahenově divadle Brno. Můžete se těšit na koncert v podání Orchestru lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ pod taktovkou vedoucího a primáše orchestru Jaromíra Kučery, absolventa Janáčkovy akademie múzických umění. Představí se také bývalá sólistka VUS ONDRÁŠ a finalistka soutěže Hlas Česko Slovenska Kristýna Daňhelová, jeden z nejvýraznějších interpretů lidových písní na Horňácku Martin Prachař, vynikající sólista na tárogató nbso online casino reviews Jaroslav Čajka, primáš Musica Folklorica Miroslav Kolacia, sólový zpěvák a primáš Aleš Smutný či fenomenální multižánrový houslový virtuoz, hudební aranžér a skladatel Stanislav Palúch. Program okoření také dívčí sbor a objeví se také něco málo z malých tanečních forem. Koncert je sestaven z hudebních úprav různých autorů (J. Jurášek, J. Rokyta, J. Gužík, M. Kolacia, S. Palúch a další).

Ondrášovské ozvěny

Druhý pořad, ONDRÁŠOVSKÉ OZVĚNY, budete mít možnost navštívit 12. října v 18.00 v Janáčkově divadle Brno.  V tomto vzpomínkovém pořadu celého souboru uvidíte nejen současné, ale také bývalé členy VUS ONDRÁŠ. Program bude průřezem umělecké tvorby VUS ONDRÁŠ za posledních 20 let, shlédnete nejoblíbenější programová čísla od doby přerodu z VSPT Jánošík ve VUS ONDRÁŠ až po současnost.

60 let VUS Ondráš

VSTUPENKY můžete zakoupit či rezervovat přes prodej Národního divadla Brno, buďto přímo nebo rezervovat online prostřednictvím internetových stránek ND BRNO: ZDE.

Koupí vstupenky přispějete na dobrou věc. VÝTĚŽEK z prodaných vstupenek ve výši 25 % bude připsán ve prospěch organizací Úsměvy, o.s. (pomoc lidem s Downovým syndromem) a Domov pro osoby se zdravotním postižením TEREZA, organizační složka Centra sociálních služeb, p.o. Brno.

 ondras-pozvanka

Oficiální stránky VUS Ondráš: ZDE.

TOPlist