Horor o svatém Mikuláši již brzy v kinech

Přidal: | publikováno: 13. 11. 2010

Svatý Mikuláš démonem, který se mstí za svou smrt tím, že utíná hlavy malým dětem – film takového obsahu se má objevit na plátnech holandských kin. Jeho oznámení vyvolalo bouři nevole.

Začátek vysílání filmu je naplánován na 11. listopad. Podle autorů jde však pouze o „komický horor“, nicméně se nikde neobjevila informace, že film je nevhodný pro děti. Po pravdě by rodiče ani neměli brát svoje ratolesti na takovýto film.

 

Navíc svatý Mikuláš z filmu nemá s opravdovým světcem nic společného. Ba co víc, je to démon vracející se na zem každých 32 let mstít se za svou smrt. Proto v touze po pomstě systematicky vyhledává děti a utíná jim hlavy.

 

Podle očekávání se producenti setkali téměř okamžitě s ostrou kritikou ze strany rodičovských organizací i spolků sv. Mikuláše. Tyto si svými stížnostmi vymohly především povinné označení na všech reklamách a upoutávkách k filmu, že dostupnost je stanovena až od 16 let věku. Tvůrci navíc nezískali žádnou finanční podporu, neboť bylo uznáno, že film podkopává základní hodnoty společnosti.

 

Už jen zbývá doufat, že se brzy dočkáme i v našich kinech !

 

 

Zdroj: http://www.fronda.pl/news/czytaj/horror_o_swietym_mikolaju

Z polštiny přeložil a upravil Obywatel

TOPlist