Turistický klub KRAS: Pálava – dvoudenní výlet po stopách mladší doby kamenné a Marca Aurelia

Přidal: | publikováno: 1. 06. 2014

Turistický klub KRAS vás srdečně zve k objevování krás Pavlovských vrchů, které za sebou mají vskutku bohatou historii. Výlet bude v termínu od 14. – 15. června 2014 s nocováním v ATC Merkur u Pasohlávek.

 

Program:

Sobota 14. 6. 2014 – začátek v 9:00 hod. v kempu ATC Merkur u Pasohlávek, kde bude stanoviště výletníků pro nocování. Doprava na místo auty, není problém se do kempu dostat autobusovou dopravou z Brna.  Půjde se po modré stezce přes Dolní mušovský luh k Pouzdřanskému rybníku, kde na rozcestí přejdeme na žlutou, odtud pak přes Strachotín a Dolní Věstonice k Pálavě.

Čeká nás návštěva Dívčího hradu, vrchu Pálavy – Děvína, Sirotčího hradu, Stolové hory, zříceniny kaple Sv. Antonína, Skalního města, Nového hradu, Ludwiczkova pomníčku, archeologické expozice Věstonické venuše a doby mladšího paleolitu, pak zpět do kempu Merkur, kde bude následovat odpočinek a příprava na další den. Délka trasy 40 km, trasa není náročná na převýšení. Návrat v pozdně večerních hodinách.

Neděle 15. 6. 2014 – začátek v 9:00 hod. v kempu, návštěva Římské vojenské stanice u Pasohlávek, možnost koupání a mírné rekreace v kempu :-), odjezd po obědě.

 

Vezměte s sebou: dobré oblečení na outdoor, zejména obuv, která ustojí 40 km výšlap, dobrý batoh, kde se vejde jídlo, pití, karimatka a spacák. Sirky, zapalovač a nůž s sebou pro běžné samoobslužné potřeby a to nejdůležitější – dobrou náladu :-).

Výlet je dog friendly jako vždycky, ne zcela vhodný pro malé děti. V případě zájmu se zúčastnit, nám napište na redakční mail nebo buďte na srazu před vstupem do ATC Merkur v sobotu v 9:00 hod.

 

Těšíme se na vás!

 

016336-pavlovske-vrchy_web

TOPlist