Nový rekordman v pálivosti chilli papriček

Přidal: | publikováno: 27. 05. 2014

Nedávno se v našich médiích objevila zpráva o sesazení současného světového šampióna mezi extrémně pálivými chilli papričkami Trinidad Moruga Scorpion, novou odrůdou nazvanou Carolina reaper (volně přeloženo „Karolínský sekáč“).

Na základě měření z roku 2012 byla u odrůdy Carolina reaper stanovena průměrná pálivost odrůdy 1 569 300 SHU (Scovilleho jednotek pálivosti) a více než 2 200 000 SHU u jednotlivých plodů. Pro představu o jak extrémní pálivost se jedná, je vhodné vysvětlit podstatu Scovilleho testu. Scovilleho jednotky udávají míru naředění, při které je ještě možné senzoricky rozeznat pálivost. To znamená, že u papričky majících 2 200 000 jednotek je jeden gram sušené papričky rozředěn v 2 200 litrech vody a přesto je možné pálivost chutí detekovat. V případě použití v kuchyni doporučujeme pořídit si kalibrovanou laboratorní váhu. Pro srovnání, proslulá odrůda Tabasco má „pouhých“ 50 000 SHU.

Nyní ale k samotné podstatě pálivosti. Ta je zapříčiněna souborem látek souhrnně nazvaných kapsacinoidy, z nich nejvýznamnější je kapsaicin (16 000 000 SHU), dihydrokapsaicin (15 000 000 SHU) a nordihydrokapsaicin (9 100 000 SHU). Tyto alkaloidy se v organismu váží na specifické vanilloidové receptory vnímající pálivou chuť. Zajímavé jsou ale také zdravotní účinky kapsacinoidů. Vždyť se léčebných účinků nejstarší zdomácnělé zeleniny využívá již 9 500 let. Mimo již notoricky známých vlastností při konzervaci potravin a předcházení střevních problémů zapříčiněných bakteriemi v méně rozvinutých zemích světa, se kapsacinoidy používají jako účinné analgetikum v chirurgii, pro léčbu omrzlin, podlitin, křečových žil, hemeroidů i alkoholismu, ale také ke snížení hladiny krevního cukru při cukrovce a pozitivní výsledky vykazují také studie zkoumající vliv kapsacinoidů na léčbu srdečních chorob a rakoviny.

Jelikož nejsou semena odrůdy Carolina Reaper zatím běžně k dostání, dovolím si doporučit alespoň několik dalších odrůd. Mimo již zmíněného předchozího rekordmana zapsaného v Guinessově knize rekordů Trinidad Moruga Scorpion (1 500 000 SHU průměrné pálivosti odrůdy) se do kategorie extrémně pálivých paprik řadí také odrůdy Trinidad Scorpion Butch Taylor (rekordman do roku 2011), Naga Viper (rekordman do roku 2010) a oblíbená indická Bhut Jolokia (1 019 687 SHU, rekordman do roku 2006). Na ochutnávku čerstvě sklizených papriček těchto odrůd zaručeně nezapomenete.

„Tenhle kuchtík neumí uvařit nic jiného než jen pálivá jídla“

V.I.Lenin o J.V.Stalinovi

TOPlist