Pamětní medaile k 70. výročí narození Karla Kryla

Přidal: | publikováno: 26. 03. 2014

K 70. výročí narození „básníka s kytarou“ Karla Kryla (12. 4. 1944 – 3. 3. 1994) vyrazila Česká mincovna oficiální pamětní medaile ve dvou verzích – z ryzího zlata a ze stříbra. Vzhled pamětní medaile navrhl akademický sochař Zbyněk Fojtů.

Další informace a možnost objednat si pamětní medaile naleznete ZDE.

Ze stránek České mincovny:

V letošním roce si připomínáme hned dvě kulatá výročí Karla Kryla. 3. března to bude přesně 20 let, kdy nás předčasně opustil a 12. dubna vzpomeneme 70. výročí jeho narození. Česká mincovna na jeho best online casino významné nedožité jubileum reaguje mimořádnou emisí zlaté a stříbrné pamětní medaile.

Zlatá půluncová medaile potěší všechny obdivovatele výjimečné renesanční osobnosti 20. století. Podobu pamětní medaile osobně schválila Maria Magdalena Kryl, vdova po Karlu Krylovi..

Zlatá pamětní medaile přinese do vaší sbírky noblesní vzpomínku na velkou osobnost novodobé historie. Zlatá půluncová medaile Karel Kryl vychází v přísně limitovaném nákladu pouhých 99 kusů ručně číslovaných na hraně

Stříbrná medaile Karel Kryl je poctou k nedožitým 70. narozeninám jedinečnému českému písničkáři, básníku, novináři a výtvarníku. Jeho kulturní a lidský odkaz by neměl přestat znít v našich srdcích a jeho nesmrtelnou připomínkou je i tato medaile.Ražbu i podobu pamětní medaile osobně posvětila vdova po zpěvákovi Maria Magdalena Kryl.

S přihlédnutím k tomu, že ceny investičního stříbra se stále drží na historicky nejnižších hodnotách za posledních několik let a mají velký růstový potenciál, je investice do umělecky zpracovaného stříbra také výborným způsobem, jak uložit své peníze. Medaili vydáváme v limitované sérii 1000 ks.

TOPlist