Sídhe fest 1, 15. března 2014, Brno

Přidal: | publikováno: 25. 03. 2014

O sobotním večeru v půli března se v brněnském Brooklynu konal první Sídhe fest. Důvod keltského pojmenování akce zůstává záhadou, nicméně není zásadní. Důležitější byla lákavá sestava blackmetalových kapel, která přitáhla mnoho příznivců tvrdé hudby.

Po příchodu na místo konání jsme s přáteli využili toho, že u baru ještě nestála dlouhá fronta, a dobu před vypuknutím hudební smršti strávili družným rozhovorem.

Rozpis kapel

  • Torc, Pergamen, Fatality, Sekhmet, Inferno

Prvním vystupujícím tohoto večera byla zdejší kapela Torc, kterou poměrně nedávno utvořili někteří členové Sezarbilu. Očekával jsem tak nějaký syrový nářez, a k tomu nějaké ty chlípnosti na pódiu, ale nic takového se nekonalo. Naopak jsem se dočkal místy docela melodického blacku, občas snad s příchutí hardcoru, což ve výsledku znělo dobře. Byl jsem příjemně překvapen, a jsem zvědav, jestli budu mít podobné pocity i příště.

Další na řadě byl Pergamen, který jsem dosud neměl tu možnost vidět. Jejich produkce působila sebejistě a propracovaně. Docela mne navnadili podívat se blíže na jejich tvorbu.

Prostřední část večera byla vyhrazena skupině Fatality, která mě nezaujala natolik, abych se nešel důkladně provětrat z hlubin Brooklynu na zemský povrch.

To se ukázalo jako prozíravé rozhodnutí, protože dále přišla řada na Sekhmet z Děčína. Ještě před začátkem vystoupení kapela zaujal svým zevnějškem, neb se obecenstvu naskytl pohled na skupinku oživlých mrtvol hemžících se uprostřed ohňů :-). V pekelném kotli pod pódiem vydatně zatápěli kousky z posledního alba, takže spokojenost byla na místě.

Ani v pozdních nočních hodinách nebyl hudební produkci konec. Večer završilo Inferno, které tentokrát dostalo více času, než na loňském Hell Fast Attacku. Prostoru, samozřejmě, naopak méně, i tak se na pódium vešli se svými ohni pekelnými. Sice jsem byl už poněkud znaven, ale měl jsem dojem, že jejich vystoupení bylo podstatně živější než posledně. Po Pekle na zemi se už pomalu nachýlil čas k závěru vydařeného večera.

První Sídhe fest se tedy vydařil. Pořadatelé tak dělají dobře, že plánují hned dvě pokračování. Možná tak vznikne nový nástupce Apokalypsy.

sidhe2014-1f

TOPlist