Červenobílí – patristické studentské hnutí 21. století (aktualizovaný úvodník)

Přidal: | publikováno: 11. 12. 2013

Vážení a milí příznivci, přátelé a kolegové,

jsou to už tři roky, co jsme založili a etablovali na vlastenecké, ale i studentské brněnské „scéně“ Červenobílé hnutí.

Náš vývoj byl chvílemi velmi bouřlivý, přidávali se k nám lidé zprvu věrohodní, aktivní a schopní všelijakých aktivit.Základním problémem však byla, je a bude motivace a její intenzita v toku času. U mnoha našich bývalých kolegů se projevovala určitá deziluze z částečných neúspěchů a odchodu několika redaktorů. Vydali jsme ideový koncept Červenobílých – patriopluralismus, jenž se soustředí najmě na problémy metapolitického, politického a organizačního rázu, ač jsou jeho cíle čistě apolitické.

Je zcela normální, že u všech společenských skupin se projevují neduhy, krize, pochybnosti, slabé stránky personální politiky apod. Červenobílí však vybudovali silný základ z vyzkoušených a prověřených redaktorů, kteří pro hnutí obětují takřka všechen svůj volný čas.

Osvědčeným centrem našeho hnutí je moravské hlavní město Brno. Jsme na to patřičně hrdí. Věříme a pevně doufáme, že získáme redaktory a příznivce v dalších českých a moravských městech, kteří hnutí nabídnou svoje schopnosti – ať už organizační, umělecké, oborové či jiné.

V roce 2013 jsme uspořádali výpravu na srbské Kosovo, které je v současnosti ovládáno teroristickým politickým režimem kosovských Albánců, kde jsme se setkali s místním utlačovaným srbským obyvatelstvem. V Bělehradu jsme se osobně poznali s čelními představiteli Srbské radikální strany, která jako jediný politický subjekt v Srbsku hájí národní zájmy a realizuje humanitární pomoc svým srbským spoluobčanům na Kosovu. S představiteli SRS jsme následně uspořádali diskusní večer, který měl velkou odezvu.

10. listopadu 2013 jsme se aktivně zúčastnili setkání vlasteneckých organizací ve Varšavě jako oficiální delegace z České republiky a o den později jsme polské vlastence a kolegy ze zaštiťující organizace Ruch Narodowy podpořili svojí účastí na jednom z největších pochodů v Evropě (cca 50 000 účastníků), kterého se pravidelně zúčastňují všechny společenské vrstvy polského národa – Pochodu nezávislosti.

Kontakty s vlastenci z nejrůznějších evropských zemí hojně udržujeme a v dalším roce je budeme šířeji rozvíjet, zejména s našimi srbskými a polskými kolegy.

Červenobílí jsou patristé, a proto se nám jedná najmě o kultivaci a oživení studentského vysokoškolského života směrem k hodnotovému životnímu stylu. Doposud se nám podařilo stabilizovat následující aktivity: přednáškydiskusní večeryfilmové večery a divadelní večery. Mimoto pořádáme a připravujeme další vzdělávací, kulturní, sportovní a zábavné aktivity. Na internetu komunikujeme prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí a služeb: FacebookTwitterYouTubeFlattrGoogle+RSS.

Dále je nám k dispozici spolupracující nakladatelství Voluntas, které nám vydalo první publikaci a zároveň manifest našeho hnutí – tzv. Patriopluralismus (Patrismus). Disponujeme také vlastním e-shopem, kde je možné naše a jiné publikace zakoupit, včetně červenobílých propagačních materiálů.

V roce 2013 nám v rámci zvolených témat přednášely tyto osobnosti: Adam B. Bartoš – novinář, PhDr. Zlata Hálová, CSc. z brněnského Psychocentra, Mgr. Ing. Štefan Šrobár, CSc. – teolog, Mgr. Josef Kraus – politolog, o. s., Lic. Daniel Solis, LL.M. – t. č. pedagog Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, JUDr. Zoran Krasić – místopředseda Srbské radikální strany (v letech 1992 – 2012 poslanec srbského parlamentu, v letech 1998 – 2000 ministr obchodu tehdejší vlády),  Svetislav Madjarević – předseda Mládeže Srbské radikální strany, PhDr. Radomír Malý – církevní historik.

Dříve v minulosti na našich přednáškách a diskusních večerech vystoupili: Ing. Jiří Urban z České společnosti rukopisné, PhDr. Zdeněk Háza, Dr. z Filozofické fakulty MU, Mgr. Radim Himmler – ředitel Muzea Komenského v Přerově, PhDr. Josef Smolík, Ph. D. z Fakulty sociálních studií MU, PhDr. Radomír Malý – církevní historik, prof. PhDr. Milan Nakonečný – přední český psycholog, Mgr. Tomáš Šmíd, Ph. D. z Fakulty sociálních studií MU, Mgr. Jan Skácel – doyen českých vlastenců.

S Červenobílými spolupracovaly nebo spolupracují na konkrétních projektech tyto organizace: Národní myšlenkaDélský potápěč, Nakladatelství Voluntas, o. s.Helianthus – institut pro kulturu a vzdělávání, o. s.Konceptuální klub Lva Borského, Srbská radikální strana a její mládežnická organizace, Evropská fronta solidarity pro Sýrii, Evropská fronta solidarity pro Kosovo, Ruch Narodowy, který sdružuje zejména organizace Młodzież Wszechpolska a Obóz Narodowo-Radykalny.

Tento úvodník pro Vás budeme průběžně aktualizovat, abyste měli neustálý přehled o proběhnuvších událostech.

TOPlist