Pozvánka na výstavu MERKUR

Přidal: | publikováno: 4. 12. 2013

Technické muzeum v Brně přichystalo poněkud netradiční výstavu pro všechny milovníky stavebnic pro malé i velké: Merkur – legendární stavebnice. Výstava, během níž se budete moci nejen dozvědět vše o historii stavebnice Merkur, ale také si něco postavit, je otevřena od listopadu a potrvá až do 9. února příštího roku.

Anotace: Technické muzeum v Brně si pro své malé i velké návštěvníky připravilo výstavu o již legendární stavebnici Merkur. Výstava potrvá do 9. 2. 2014. Na výstave bude možné zhlédnout historii a vývoj této stavebnice, obdivovat propracované stavby, jako je Ivančický viadukt v měřítku 1:42, ruské kolo, a také modely strojů, v nichž byly použity součástky ze stavebnice Merkur. Návštěvníci se tak například seznámí s prototypem tzv. čočkostroje Otty Wichterleho nebo si sami mohou postavit něco z této nezapomenutelné skládačky. 

Pro všechny merkurovské fanoušky je na podzim kromě zmíněné výstavy připravená ještě jedna akce: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení v Brně (FEKT VUT) pořádá 26. 11. 2013 soutež nazvanou Merkur perFEKT Challenge. Tato soutěž je určená čtyřčlenným středoškolským týmům, které řeší zadání z oblasti elektrotechniky s využitím populární stavebnice Merkur. Ukázky některých strojů ze stavebnice Merkur budou k vidění také v Technickém muzeu v Brně. O úspěchu této stavebnice svědčí i fakt, že se Merkur vyrábí v Polici nad Metují dodnes. Stavebnice Merkur se stále těší velké oblibě. 

Více informací: ZDE.

TOPlist