Pozvání na výstavu: In omnibus glorificetur Deus

Přidal: | publikováno: 1. 07. 2013

K příležitosti 200. výročí povýšení rajhradského kláštera na opatství (dne 22. března) zveme všechny milovníky historie na výstavu In omnibus glorificetur Deus, kterou v prostorách Památníku písemnictví pořádá Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Návštěvníci mají možnost prohlédnout si dosud nikdy nevystavované předměty z bývalého klášterního muzea (mimo jiné i exponáty věnované dr. Emilem Holubem), seznámit se se zpracováním největší klášterní knihovny na Moravě, s činností benediktinské tiskárny a také s životními osudy významných rajhradských benediktinů 19. a 20. století. Pozornost je věnována i dějinám kláštera a klášterního areálu po roce 1945.

K výstavě již od dubna probíhá řada doprovodných přednášek a akcí, na 20. července se můžete přihlásit na prohlídku prelatury, doposud nepřístupné části benediktinského kláštera ZDE.

Výstava potrvá do konce října tohoto roku, je otevřena i během státních svátků 5. a 6. července (dobrý tip na výlet). Studentské vstupné je symbolických 35,- Kč (plné vstupné 70,- Kč) a kromě výstavy jako takové zahrnuje samozřejmě i prohlídku kláštera včetně návštěvy slavné benediktinské knihovny.

benediktinsky-klaster

Stránky benediktinského kláštera v Rajhradě ZDE.

Program výstavy je k dispozici ZDE, pozvánka ZDE.

Další informace o výstavě ZDE.

TOPlist