Návrat do minulosti české herní tvorby

Přidal: | publikováno: 10. 04. 2013

Herní tvorba má u nás velkou tradici, a nejde přitom pouze o hry jako Mafia, husitské RPG od Warhorse studios, válečný simulátor Operation Flashpoint, nebo jeho pokračování v sérii Arma. Už v hlubší minulosti u nás vzniklo pár nezapomenutelných kousků, které si můžete stáhnout z portálu MujSoubor.cz. Jejich výhodou je, že už jsou uvolněny bezplatně a vy se tak můžete do české herní minulosti vydat bez jakýchkoliv závazků.

Vlak
Procvičte si mozek v tomhle logickém rychlíku z roku 1993. V roli parní mašinky budete jezdit po herní ploše a sbírat různé předměty. Teprve po jejich vysbírání se otevřou vrata, kterými Vlak úroveň opustí. Největším nepřítelem jsou vám přitom vlastní vagónky, které se za mašinku připojí s každým získaným předmětem – dokážou neuvěřitelně překážet a v pozdějších úrovních se budete muset hodně soustředit, abyste úroveň po mnoha nepodařených pokusech dokončili.

vlak

Fish Fillets
Logické hry, často pekelně obtížné, jsou v ČR jako doma. Důkazem jsou i Fish Fillets, které vznikly ve studiu Altar roku 1997. Jde o příběh 2 rybek, které se musejí dostat z místností, jenže jim v tom vždycky něco překáží. Velká modrá ryba je velmi silná a dokáže přemisťovat i těžké předměty, ale zase zabírá hodně prostoru. Naproti tomu oranžová malá rybka propluje takřka všude a jedině jejich spoluprací můžete tuto nesmírně složitou hru pokořit. Díky inteligentnímu humoru, kterým je celá hra prolezlá skrz naskrz, na Fish Fillets nikdy nezapomenete.

fish-fillets

Brány Skeldalu
Přinejmenším než vyjde připravovaný husitský titul od Warhorse Studios, budou první Brány Skeldalu stále nejlepším českým RPG. Jde o klasický dungeon s nezvykle detailní grafikou. Povedete skupinu hrdinů, kteří musejí zastavit temné plány zlých mágů na vyvolání děsivých démonů, s nimiž by ovládli svět. Těšit se můžete na taktické souboje, sbírání a prodávání různých předmětů i na adventurní prvky a hádanky, jak se ostatně na správný dungeon sluší a patří.

brany-skeldalu

TOPlist