Připomeňte si klasické hříčky díky online hrám

Přidal: | publikováno: 8. 03. 2013

Není úplně známým faktem, že nenáročným flashovým hrám na internetu vládne jedno české vývojářské studio. Jde o společnost Geewa, která vytváří hlavně klasické společenské hry převedené do modernějšího hávu. Ty se tak stávají atraktivního i pro mladou generaci. Připomeňte si je na populárním herním serveru Raketka.cz. Můžete hrát s náhodnými soupeři i s tím, koho si sami zvolíte.

Lodě po internetu? Žádný problém.

Hra Lodě je na internetu velký hit. Vždy najdete protihráče, nemusíte se kreslit s každým křižníkem a všechno hezky odsýpá. Zásahy jsou hezky graficky zpracované, protože se zobrazují i na obrázcích nad herním polem. A když dojde k očekávanému momentu a loď je Potopená!, zmizí pod hladinou. To skýtá i jeden problém, protože po zásahu hned víte, do jaké lodě jste se trefili, což je sice realistické, ale ubírá to trochu na atmosféře tajemna ze hry na papíře.

lode

Dáte gól ve Slovním fotbale?

Spíše scrabble než Slovní fotbal, ale to vůbec nevadí. Musíte v něm z nabízených písmen složit co nejvíce slov. Když se vám bude dařit, vámi vytvořená slova poskládaná do řetězu překonají celé hřiště a dají gól. Soupeř má k dispozici vždy ta stejná písmena jako vy, takže se může naplno projevit slovní zásoba a kreativita hráčů v opravdu férovém boji.

slovni-fotbal

Horolezci místo šibenice

Horolezec představuje jednu z oblíbených logických online her, která je ze všeho nejpodobnější šibenici, nebo kdysi dávno oblíbenému televiznímu Kolotoči. Vždy vy i soupeř hádáte písmena, která se objevují třeba v názvu města, nebo v nějakém slavném výroku. Když odpovíte v jednom kole různě, tajenka se doplní o oba tipy. Musíte tedy hodně přemýšlet, podle dané hodnoty písmene a počtu výskytů totiž váš Horolezec vyleze do určité výšky. Pokud se naopak písmeno v tajence nevyskytuje vůbec, slezete dolů. Kdo první dorazí na vrchol hory, vyhrává.

horolezci

Prší nebo neprší?

A nakonec dáme něco trochu oddechovějšího. Jako spolehlivý nástroj na zahnání nudy funguje Prší kdykoliv a kdekoliv, protože nepotřebujete nic než balíček mariášových karet. V elektronické verzi se ale připravte na trochu osekaná pravidla, respektive nulovou možnost na jejich změnu. Přizpůsobíte-li se ale těm, které zvolila Geewa, budete se i tak zaručeně skvěle bavit.

prsi

TOPlist