Kosovo pět let poté: Vládnoucí mafie vraždí srbské civilisty

Přidal: | publikováno: 19. 02. 2013

V neděli 17. února se na Václavském náměstí u sochy sv. Václava sešly zhruba tři stovky lidí, aby vyjádřily svůj zásadní nesouhlas s uloupením Kosova Srbsku. Tuto akci již popáté zorganizovalo sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, a to v den neslavného výročí vyhlášení nezávislosti Kosova tamním parlamentem.

S úvodním slovem vystoupil předseda Václav Dvořák, mj. autor dokumentu Uloupené Kosovo, který Česká televize odmítla vysílat. Připomněl, že kosovský „kvazistát“, jejž ovládá „albánská mafie“, uznala jen necelá stovka států, zatímco kupříkladu Rusko, Čína, Brazílie, Indie, Kuba či z evropských států Španělsko, Slovensko, Ukrajina a Bělorusko odmítly nezávislé Kosovo uznat. Odtržení Kosova od srbského území bylo protiprávním aktem odporujícím mezinárodnímu právu. Bohužel Česká republika patří mezi ty, kteří své srbské bratry zradili. Učinila tak Topolánkova vláda pod nátlakem ministra zahraničí Schwarzenberga, dodal Dvořák.

Sociálnědemokratický poslanec Foldyna prohlásil, že uloupení Kosova bylo druhým Mnichovem. Zdůraznil (a nebyl sám), že je povinností nás všech se proti takovému diktátu postavit. Pro české občany žádné Kosovo neexistuje.

Senátor Doubrava upozornil na to, že iniciátory odtržení „srbských Sudet“ byli americký prezident Bush a Madeleine Albrightová. Sám v oblasti postižené boji na přelomu století byl, a stal se tak i svědkem toho, že američtí vojáci používali proti Srbům kazetové zbraně, které jsou mezinárodním právem zakázány. Nedávno Kosovo opět navštívil, tentokrát jako člen senátní komise. Potvrdil, že i dnes jsou Srbové nadále vyvražďováni.

Jedním z řečníků byl také Marek Skawiński, jenž přítomným představil svou polskou organizaci Poláci pro srbské Kosovo, která podporuje Srby proti mezinárodnímu diktátu. Skawiński spoluorganizoval sobotní demonstraci ve Varšavě, která se konala pod heslem Kosovo je Srbsko. Poukázal na historickou analogii s Polskem, jež bylo v dějinách čtyřikráte rozděleno mezi sousední státy, naposledy paktem Molotov-Ribbentrop v srpnu 1938, a upozornil, že Srbsko nemusí být v Evropě – a nejen tam – obětí poslední. Vyzdvihl fakt, že prezident Klaus odmítl na Kosovu jmenovat českého velvyslance, a vyjádřil naději, že se stejně zachová i budoucí prezident Zeman. Dodal, že tragicky zesnulý polský prezident Kaczyński dokonce odmítl navázání jakýchkoli diplomatických vztahů.

Vysokoškolský pedagog Daniel Solis zase připomněl, že ministr Schwarzenberg Kosovo v roce 2008 uznal navzdory vůli českého parlamentu. Je zajímavé, že zatímco před rokem 1989 aktivně usiloval o svobodu ve východním bloku, tu samou svobodu svými nedávnými skutky popřel, když podporoval zločinnou politiku velmocí zaměřenou proti Srbsku. Upozornil také, že v Kosovu úspěšně působí narkomafie, která je úzce provázána nejen s tamní pseudovládou, ale také se zástupci USA a dalších západních států.

Jako poslední promluvil zástupce vlastenecké organizace Svornost, jenž hovořil o smutné skutečnosti, že český národ tak snadno zapomíná. Zapomíná na ty, kteří mu v minulosti pomohli, a mezi nimi jsou právě Srbové. Srbská vláda poskytla za války zakladateli československého státu Masarykovi srbský pas a během pochmurných dnů mnichovské zrady vyjádřila Československé republice svou plnou podporu a ochotu vyslat dobrovolnické oddíly, které by pomohly našim vojákům.

Sedmdesát let nato jsme my zradili ty, kteří nám pomáhali, a to ve chvíli, kdy se nepřátelé bratrského srbského národa rozhodli ke zločinnému aktu a připravili Srbsko o integrální část jeho území. Je proto naší morální povinností upozorňovat na bezpráví, kterého se dopustila i naše vláda, a bojovat proti „novému Mnichovu“, proti propagandě USA a EU, jež učinila z obětí viníky. Jak přiléhavě na závěr prohlásil Dvořák, Kosovo bylo, je a bude srbské!

(http://zemanek.webnode.cz/)

TOPlist