Machete

Přidal: | publikováno: 23. 10. 2010

Existují filmy, které jednou zhlédnete a rádi se na ně podíváte znovu a znovu, tyto trháky se prostě nikdy neomrzí. Mezi tyto filmy ale určitě nepatří „skvost“ Machete.

 

V hlavní roli „září“ Danny Trejo, tento hispánský herec je škaredý jak noc (opravdu to nelze napsat slušněji) a proslavil se jako záporný hrdina Role klaďase mu opravdu nesedne, vzhledem k tomu, že umí asi dva ksichty a vždy vypadá, jak po pozření mísy citronů, to ale režisér Robert Rodriguez asi nepostřehl.

 

Děj se neustále točí kolem Treja s přezdívkou Mačeta, který kolem sebe neustále mává mačetou, se kterou se velmi rád mazlí a všem ji ukazuje. Do našeho hnusáka se v průběhu celého filmu zamilovávají ženy, které tam lítají už nahé nebo se svlékají (včetně Jessicy Alby – která asi nic jiného neumí). Nejlepší je scéna, kde si to rozdá v bazénu s mamkou a dcerou (Lindsay Lohan) naráz.

 

U Ramba nebo Terminátora čekáte výbuchy a trochu nereálnou akci, ale jízda po předním kole na motorce s přimontovaným rotačním kulometem, kýbly umělé krve, naprosto nereálné zbraně a borec co s mačetou seká lidem hlavy po čtyřech, je i na mě moc.

 

Kdo určitě po zhlédnutí filmu bije hlavou o mříže, je Robert De Niro a Steven Seagal, kteří zde hrají záporňáky. Role a zejména stupidní scénáře jim opravdu nesednou. Mexický narkobaron Seagal projede souboj s hlavním hrdinou, poté co mu Mačeta píchne mačetu do mega břicha, se ještě 2 minuty vykecává, než spáchá harakiri.

 

Bitva mezi hodnými mexickými imigranty a zlými strážci hranic taky stojí zato. Někteří Mexičané jedou ve vytuněných autech, jiní běží po svých (nevím, jak to stíhali); polonahé holky, jedna dokonce přežije průstřel hlavy (ti Mexičani jsou fakt vitální); zbraně od vidlí po raketomety…

 

Jediné, na co se dalo ve filmu koukat, jsou pěkné holky (aspoň většina), které neustále pobíhají nahé – doporučujeme panu Rodriguezovi dát se na dráhu porna, na režii akčních filmů prostě nemá. Shrnuto a podtrženo, film je naprostý propadák, pokud nejste puberťák, co chce vidět pořádný kozy, do kina na něj raději nechoďte.

 


TOPlist