Apocalypsa Fest XVIII., 15. prosince 2012, Brno

Přidal: | publikováno: 3. 01. 2013

Třetí prosincová sobota nabízela bohatý večerní program. Já jsem vyrazil na metalovou Apocalypsu. Rozpis kapel: Radgorath, Žrec, Algor, Hromovlad, Heldentod.

Do Faválu jsem dorazil akorát na čas plánovaného začátku, ale Radgorath z Havířova už stačili zahájit svoji ne příliš dlouhou produkci. Sotva jsem se stačil pozdravit se známými a polovina jejich vystoupení byla pryč. Pro mě byli dosud neznámou kapelou, která nám předvedla folk-metal ještě čímsi okořeněný. Jejich vystoupení se mi docela líbilo, ale zvuk mi připadal poněkud horší. Nevypadalo to, že by zvukaři mohli udělat více, takže určitě je ještě co zlepšovat. Snad někdy příště.

Druhá na řadu přišla skupina Žrec. K jejich výbornému folk-black-metalu těžko cokoliv dodávat. Publikum si přišlo na své, když došlo nejen na starší tvorbu (Kamenný kult), ale i na nové, dosud nehrané písně (Bída, Vítr na polích). Nechyběla ani oblíbená Krev předků a přídavek Lystoczku czerwenyj. Jejich vystoupení bylo poněkud delší než obvykle, protože bylo spolu s dalšími koncerty teď před a po slunovratu na delší dobu poslední v našich zemích, aby bylo více času k přípravě nové desky. Už teď se těším :-).

Další na řadě byly slovenské kapely Algor a Hromovlad. Ani jednu jsem zatím neměl možnost vidět živě, tak jsem byl zvědav. Obě kapely předvedly pěkný black metal, čímž naplnily moje očekávání. Hromovlad podpořil v některých písních i zpěvák z Prarodu. Došlo i na mé oblíbené skladby Vládca lesa, skalných stien a Bolo i nebolo.

Konec večera ovládla maďarská skupina Heldentod, která předvedla působivý nářez, který okořenila pár převzatými skladbami od Absurdu. Jejich hudební smršť uplynula dosti rychle a nastal čas vydat se po vydařeném hudebním zážitku zpět k domovu a pomalu se připravovat na nadcházející slunovrat.

 

TOPlist