Moje jízda vlakem

Přidal: | publikováno: 29. 09. 2012

Záměrně a naprosto účelově parafrázuji nadpis od povídky pánů Šimka a Grossmana, jelikož má dnešní jízda vlakem tuhle povídku v mnohém připomínala. Služeb společnosti České dráhy využívám celý život, tedy více jak čtvrt století – zní to děsivě, ale je tomu tak. Z toho posledních 8 let docela pravidelně. Musím konstatovat, že tohle se mi ještě nestalo.

Dnešní jízda vlakem „Ex 144 Landek“ s nástupem v Olomouci a výstupem v Zábřehu na Moravě, vypadala jako jízda v Indii, mezi Kalkatou a Dilí v dopravní špičce.
Tak nevím…Opravdu musím ve 21.století v České republice za drahé peníze stát celou cestu ve vlaku na noze, která ještě není moje ?

Tato, z pohledu kolemjdoucího, vtipná podívaná není žádné nóvum. Před pár lety jsem podobné situace zažíval jako dálkový student na trase Zábřeh – Šumperk. Ve 4 ráno při odjezdu ze Šumperka užíval každý ze 3 cestujících komfortu celého vagónu pro sebe(proč ne, pakliže si to ČD mohou dovolit). Ovšem mezi 16:00 a 18:00, kdy se do podhůří jesenických hor valí mraky studentů z Ostravy, Prahy, Olomouce, Brna a jiných velkých měst, stála na koleji, která vede do mého rodného města, smutná dvouvagónová souprava. Já už tehdy zažíval něco podobného, jako sardinky. A to drazí přátelé nemluvím ani o tom, že se rok od roku zdražuje cena jízdného a stejně, přímo úměrně se zhoršuje stav a vybavení vlakových souprav, včetně zápachu, znečištění a zdemolování .

Proč, komu a za co platíme? …

 Cover

TOPlist